Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Kontrolka Hamulca Ręcznego

wronik933
 Share

Recommended Posts

Witam

Szukałem na forum tematu rozwiązującego moje nadchodzące pytanie, ale konkretnej odpowiedzi nie znalazłem. Od jakiegoś  czasu w mojej Vectrze po przejechaniu samochodem kilku metrów wyskakuje kontrolka zaciągniętego hamulca ręcznego. Nie jestem wstanie uzyskać odpowiedzi czym to może być spowodowane, tym bardziej że większość odpowiedzi to za niski poziom płynu. W moim przypadku mieści się on między MIN a MAX w takim razie jest normalny. Proszę o pomoc i odpowiedź w tym temacie. Z góry dziękuję i pozdrawiam. 

Jak płyn ok, to może czujnik się uszkodził przy rączce hamulca. Kiedyś miałem tak wyrobione, że dosłownie 1 mm do góry i zapalała się kontrolka, albo na wybojach migało.Może też linka ręcznego zapieczona. Nie wiem czy przy zużyciu klocków też się zapala, bo jeszcze nie przerabiałem w VC

• 2 weeks later...

Wczoraj to samo u mnie się pojawiło... w weekend bede szykał odpowiedzi bo na razie nie mam czasu, reczny działa, poziom płynu ok, a jednak kontrolka świeci się cały czas.. musze to ogarnąć bo mnie denerwuje. Jak ktoś ogarnie to dajcie znać 

• 3 weeks later...

Powiem tak u mnie jak jest tak jest przeczytałem że kontrolka informuje o 3 rzeczach. 1. Zaciągniętym recznym, 2. Poziom płynu, 3. Problem sprzęgła. Co do ostatniego to mogę mieć z tym problem bo mam do roboty koło dwumasowe i coś koło tego. Nie mam jak stwierdzić czy o to chodzi

• 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Witam, mam ten sam problem z kontrolka od recznego. W moim przypadku okazalo sie, ze przewod hamulcowy mam uszkodzony i saczy sie plyn. Konkretnie elastyczny przewod przy tylnym prawym kole. Po wymianie problem znikl, takze koledzy sprawdzcie sobie dokladnie przewody hamulcowe czy nie macie nigdzie nieszczelnosci. W ukladzie nie bedzie odpowiedniego cisnienia i czujnik bedzie wywalac blad w postaci swiecacej sie kontrolki od recznego. Tak bylo u mnie i nie znaczy ze u was bedzie to samo ale sprawdzic nie zaszkodzi, pozdrawiam

• 6 months later...
Dnia 1.01.2018 o 13:32, wronik933 napisał:

3. Problem sprzęgła. Co do ostatniego to mogę mieć z tym problem bo mam do roboty koło dwumasowe i coś koło tego. Nie mam jak stwierdzić czy o to chodzi

I co to w końcu było....? Ja dziś z podobnyn problemem.