Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Brak iskry, paliwo nie płynie komputer nie chce gadać.

Basteq
 Share

Recommended Posts

Witam

Jeśli powielam post z problemem to przepraszam ale nie zauważyłem takiego problemu wcześniej w innych wpisach.

Moja Vectra b 1.8 16 pięknie szła aż padła. Mechanik sie poddał więc mam problem.

Auto w czasie jazdy nagle zgasło. 

Nie ma iskry, nie podaje paliwa zaczytanie błędów też nic nie daje bo nie ma komunikacji z komputerem.

W ogóle nie odpowiada. 

Mechanik sprawdził pompę ( sprawna), wymienił czujnik połozenia wału, czy wałka już nie pamietam ale to też nie przyniosło skutku.

W końcu sie poddał.

Auto kręci ale nie gada. Zaproponowałem wymianę kompa ale tego nie się nie chce podjąć.

Więc pytam czy może ktoś z was miał taki przypadek, lub może wie jak to ugryźć?

Standard. Szuka problemu wszędzie zamiast zacząć od podstaw. Sprawdź bezpieczniki za akumulatorem. Podejrzewam że check też się wcale nie świeci

9 minut temu, Basteq napisał:

Witam

Jeśli powielam post z problemem to przepraszam ale nie zauważyłem takiego problemu wcześniej w innych wpisach.

Moja Vectra b 1.8 16 pięknie szła aż padła. Mechanik sie poddał więc mam problem.

Auto w czasie jazdy nagle zgasło. 

Nie ma iskry, nie podaje paliwa zaczytanie błędów też nic nie daje bo nie ma komunikacji z komputerem.

W ogóle nie odpowiada. 

Mechanik sprawdził pompę ( sprawna), wymienił czujnik połozenia wału, czy wałka już nie pamietam ale to też nie przyniosło skutku.

W końcu sie poddał.

Auto kręci ale nie gada. Zaproponowałem wymianę kompa ale tego nie się nie chce podjąć.

Więc pytam czy może ktoś z was miał taki przypadek, lub może wie jak to ugryźć?

Chyba sterownik ( ECU ) Ci padł.

Edited by Cretux

1 minutę temu, cichy117 napisał:

Standard. Szuka problemu wszędzie zamiast zacząć od podstaw. Sprawdź bezpieczniki za akumulatorem. Podejrzewam że check też się wcale nie świeci

Myślisz, że mechanik by nie sprawdził takiej podstawy ?

Czy sterownik ECU jest odpowiedzialny za fakt że błędy z komputera dadzą się odczytać czy nie? 

I czy chcąc wymienić taki sterownik jest potrzebna dodatkowa gimnastyka z immo , lub cos w tym strylu?

Edited by Basteq

2 godziny temu, Basteq napisał:

Czy sterownik ECU jest odpowiedzialny za fakt że błędy z komputera dadzą się odczytać czy nie? 

I czy chcąc wymienić taki sterownik jest potrzebna dodatkowa gimnastyka z immo , lub cos w tym strylu?

Miejmy nadzieję, że nie sterownik, a jakaś pierdoła. Ale jeśli, to można albo naprawić, albo kupić kpl. sterownik, immo + pestka, bo przy wymianie samego sterownika, trzeba coś w nim zrobić, żeby immo odłączyć.

Myślisz, że mechanik by nie sprawdził takiej podstawy ?

Dokładnie tak myślę. Jeśli nie bezpiecznik, to wiązka

Który rok samochodu?