Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem na benzynie

Karwinek
 Share

Recommended Posts

Witam.

Potrzebuje pomocy. Mianowicie mam vectre 2.2 ecotec 147km, b+g Nowa instalacja założona miesiąc temu. Problem pojawia się gdy odpalam zimny samochód np rano po tym jak stoi całą noc. Gdy ruszam samochód tak jakby się dławi i nie ma chwilowo mocy. To takie odczucie jakbym jechał na zbyt wysokim biegu, tak jakbym przy 20km/h miał wbitą 3 a obroty jakby przez chwile staly w miejscu. Dodam że problem pojawia się tylko gdy auto jest bardzo zimne, po przełączeniu na gaz wszystko jest dobrze. Czy ktoś miał podobny Problem?

Zła regulacja gazu rozjechała adaptacje benzynowe. Pojeździj na samej benzynie. Problem powinien ustąpić. Jeśli tak będzie to jedź na porządną regulację. Podejrzewam, że ta którą miałeś była tylko na placu

Witam. Byłem na regulacji gazu (takiej z prawdziwego zdarzenia) oraz przejechałem autem 70km na benzynie. Niestety problem nie ustąpił. Objawy są mniejsze ale nie jest tak jak być powinno.

1 godzinę temu, cichy117 napisał:

Co to znaczy regulacja z prawdziwego zdarzenia? Różnie to ludzie widzą. Byłeś przed czy po jeździe na benzynie?

Już tłumaczę. 

Wyłączyłem całkiem instalacje LPG, po czym pojechałem około 70 km na samej benzynie. Następnie przełączyłem go na gaz, pojechałem na regulacje. Na regulacji wsiedliśmy do auta i z podpiętym komputerem przejechaliśmy jakieś 30km. Wszystko wydawało się być fajnie, ale na następny dzień rano znów nim szarpało. Odpiąłem akumulator na 15 min, znów przejechałem 20km na benzynie ale wygląda na to że nie pomogło.

Jeśli przed regulacją przełączyłeś na gaz to znów mogło przestawić adaptację. Gazownik zbierał od nowa mapę benzyny? Jakie graty masz w tej instalacji? Po jakim przebiegu?

16 godzin temu, cichy117 napisał:

Jeśli przed regulacją przełączyłeś na gaz to znów mogło przestawić adaptację. Gazownik zbierał od nowa mapę benzyny? Jakie graty masz w tej instalacji? Po jakim przebiegu?

instalacja jest firmy STAG, założyłem ją przy 202.000, na regulacji byłem gdy przy około 203.200. Wydaje mi się że nie jest to problem związany z gazem, po konsultacji z paroma osobami tutaj na forum, doszliśmy do wniosku że może on mieć problemy na zimnym ze względu na zły olej (10w60) który jest dla dużych temperatur a ten silnik takowych nie osiąga. Zmienię go na 5w40 i dam znać czy problem ustał. Jeżeli nie to będziemy szukać dalej.

Dziękuje ci za pomoc i porady :)

55 minut temu, cichy117 napisał:

Jakoś nie widzę związku między olejem a tym problemem. Przed założeniem gazu też był taki problem?

Problem rozpoczął się gdy na dworze zaczęła panować zimna temperatura. W oleju pojawiła się masłopodobna substancja, i jak wywnioskowaliśmy, może być tak że rano gdy auto jest bardzo zimne, ten olej jest nie zagrzany i po prostu silnikowi ciężko go rozruszać dlatego go tak przydławia.