Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z ogrzewaniem, szczelnością układu oraz


Recommended Posts

Cześć,

Mam pytanie, gdyż na kilka tygodni jestem poza miejscem swojego zamieszkania bez możliwości sprawdzenia auta u rzetelnego i sprawdzonego mechanika.

Mam problem z autem dotyczący układu chłodzenia, gdyż układ jest nieszczelny, ubywa chłodziwa w zbiorniku wyrównawczym. Co istotne, 2 miesiące temu była wymieniania chłodnica na zupełnie nową gdyż plastikowy przewód będący u boku chłodnicy był nieszczelny. Dotąd nie znalazłem jednoznacznego miejsca wycieku, niestety warunki w których aktualnie przebywam nie są zbyt komfortowe.

Aczkolwiek, bo problem może być powiązany - od kilku dni losowo zapala mi się "check engine". Nic nie wskazuje na poważne problemy, myślę że to wszystko jest powiązane z nieszczelnością układu, termostatem etc. 

Objawy:

  • Po zapaleniu się check engine - auto kręci się do max. 4 tyś obrotów i odcina, plus generalnie "zamula". Sposób obejścia zgasić silnik w trakcie jazdy i odpalić puszczeniem sprzęgła i wszystko jest normalnie. 
  • Zimno w kabinie - na biegu jałowym, przy dodaniu gazu lub w trakcie jazdy bije piekło z nawiewu. Myślę, że miało to związek z brakiem odpowiedniej ilości chłodziwa.

Pytam gdyż może ktoś miał podobną sytuację, zaś ja wstępnie w ten sposób dowiem się co jest powodem problemu. Auto stoi od kilku dni, bardzo rzadko muszę się przemieścić na kilka km. Chciałbym dojechać nim do domu, do swojego mechanika, ale żal mi auta.  

 

Dziękuję za wszelką pomoc! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...
UP