Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wilgotno pod dywanikiem w bagażniku SEDAN


Wiatrak1977
 Share

Recommended Posts

Cześć,
jakież było moje zdziwienie, kiedy przez przypadek w czwartek podniosłem dywanik (Vectra 2004 rok, SEDAN) a tam woda: mokry dywanik i trochę wody we wnęce koła zapasowego. Przestudiowałem forum, internet i woda miała lecieć przez nity uchwytu bagażnika, ewentualnie antenę. Były tez przypadki mikropęknięć w blasze. Wszystko wysuszyłem, potem wylałem konewki wody, padał deszcz w między czasie a nadal sucho. Więc u mnie żadnego z tych przypadków nie zauważyłem.
Wyczytałam także, że w sedanach często skrapla się woda w bagażniku bo nie ma wymiany powietrza z kabiną i dzieje się to kiedy jest duża różnica temperatur.

Pytanie, czy u Was w sedanach podobnie? Czy jednak mam jakąś nieszczelność? A może woda wleciała przez "oskrzela" po bokach bagażnika jak jechałem przez kałuże? Dodam, że mokro tylko było po lewej stronie.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Hej, też mam sedana i też w sumie ten rocznik. Od siebie dodam żebyś zerknął na drożność kratek nawiewu po bokach( najlepiej zdjąć boczki i zobaczysz białe kratki). U mnie troche było tam syfu. Niekiedy przy większej ulewie zdarzało się ze kanały po bokach między klapą bagażnika a lampami nie wyrabiało z odprowadzeniem wody i dodatkowo gdy uszczelka jest porozrywana - woda kropiła do środka. Udrożniłem to i owo, wymieniłem uszczelki tak na wszelki wypadek i jest teraz git.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...
UP