Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wysokie obroty - głośny silnik na wysokich biegach

wojciechwaw
 Share

Recommended Posts

Opel Vectra C 1.8 GTS benzyna 2004 122km.

Samochód kupiłem 2 tygodnie temu, przesiadka z VW PASSAT B6 2.0 diesel, chciałem coś co będzie mniej łykalo paliwka w mieście.  To co mnie niepokoi to strasznie głośny silnik w porównaniu z poprzednim wozem. Myślałem, że może to przez opony 225/45/17 letnie - zmieniłem na zimówki 16 cali z wyższym profilem i dużo węższe ale bez zmian w hałasie przy wyższych prędkosciach. Później stwierdziłem, że to może któryś z tłumików ale z wymianą się jeszcze wstrzymuję do ostatecznej diagnozy bo na kanale je oglądałem i nie widać żadnych luzów ani nieszczelności, nawet przy zapalonym samochodzie . Jeżdziłem taką samą kumpla i faktycznie chodzi ciszej przy 130-160 km/h i ma mniejsze obroty. Teraz pomyślałem, że może być to spowodowane skrzynią biegów. Podlączałem pod kompa i błędów nie wskazuje a przyznam szczerze, że jadąc 150 km/h ciężko sie rozmawia - silnik wyje jak zwierzę. Wiem, że to nie jest sportowy samochód ale przecież 140 km/h to nie jest zawrotna prędkość. Co dziwne spalanie też nie poszło w góre, mieści się w normach, bierze te 6-7 litrów na trasie i około 9-10 w mieście.

Poniżej wstawiam jak wyglądają obroty na wyższych biegach

4 bieg: 

80 km/h  -   2500 obrtów/min

100  km/h - 3200

120 km/h - 4000 

5 bieg:

100  km/h - 2500

110 km/h - 3000

120 km/h  -   3200

140  km/h - 3700

150 km/h - 4000

160 km/h - 4500 

Czy któś zmagał się z podobnym problemem ? Skończyły mi sie mozliwości, planuje podjechać po porstu do autoryzowanego serwisu OPLA żeby to sprawdzili a może nawet uświadomili mnie co jest nie tak. Sęk w tym, że nie chce żeby mnie skasowali na kilka stówek za badanie a okazę się, ze nie ma żadnego problemu.

Edited by wojciechwaw

Jest gdzieś podobny temat. 

Jeśli wydech cały to sprawdź kolektor wydechowy. Co do obrotów to ten typ tak ma. 5 skrzynia powoduje wysokie obroty silnika.

PS.Z tymi 15 to pojechałeś . Musi wyglądać masakrycznie. Ale to rzecz gustu

8 minut temu, michalm83 napisał:

Jest gdzieś podobny temat. 

Jeśli wydech cały to sprawdź kolektor wydechowy. Co do obrotów to ten typ tak ma. 5 skrzynia powoduje wysokie obroty silnika.

PS.Z tymi 15 to pojechałeś . Musi wyglądać masakrycznie. Ale to rzecz gustu

Moja pomyłką :) Oczywiście zmieniłem na 16 zimowe :) poprawilem już w poście wyzej. Zaraz poszukam tego wątku na forum, dzięki za komentarz