Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Informacje w komputerze pokładowym

konjio
 Share

Recommended Posts

Witam, kilka tygodni temu kupiłem poliftową viki liftback z 2006 roku w wersji Essentia, mam pytanie o informacje jakie podaje komputer pokładowy. na filmach w internecie widzę że na wyświetlaczu dostępne są zakładki BC1, BC2 oraz informacje typu która żarówka jest przepalona, u mnie po naciśnięciu BC dostępne są tylko średnie, chwilowe spalanie, zasię etc. Czy pozostałe opcje można jakoś odblokować czy jest to zależne od wersji wyposażeniowej? 

Skoro masz aktualnie dostęp do zakładki BC z danymi odnośnie spalania to również z lewej strony ekranu powinieneś mieć takie pozycje jak BC1, BC2, Timer, Tyres (jeśli masz czujniki ciśnienia w kołach). Co do informacji o spalonych żarówkach to trzeba włączyć OP-COMem albo Techem. Podpytaj na forum oddziałowym, na pewno znajdziesz kogoś z Twojej okolicy kto ma interfejs i może pomóc za przysłowiowe piwo. Przed aktywacją sprawdź tylko czy masz czujnik poziomu w zbiorniczku płynu do spryskiwaczy. Jeśli nie to albo zamontuj, albo zrób zworkę na wtyczce do czujnika, bo będziesz miał cały czas komunikat o braku płynu. Poza tym polecam lekturę forum, jest mnóstwo tematów odnośnie BC.

Po wejściu w BC nie mam w ogóle nic. Na środku ekranu wyświetla mi się tylko np. " średnie spalanie" i nic więcej. Czyli jest pewne że można BC2 włączyć? 

Teraz rozumiem. Czyli BC nie masz i też musisz aktywować interfejsem. Wszystko jest do zrobienia, podpytaj na forum oddziałowym jak napisałem wcześniej.

Tzn BC działa, pokazuje wszystkie informacje jak zasięh, sekundomierz, spalanie średnie i chwilowe. Z tego co czytałem to gdyby był nie aktywny nie miałbym nawet tych informacji. 

Wyświetlacz typ BID

Edited by konjio

Wcześniej napisałeś:

24 minuty temu, konjio napisał:

Po wejściu w BC nie mam w ogóle nic. Na środku ekranu wyświetla mi się tylko np. " średnie spalanie" i nic więcej.

więc zdecyduj się, co tam faktycznie masz w samochodzie, bo nikt z tu obecnych nie wie tego lepiej niż Ty. A poza tym wydaje mi się, że temat został wyczerpany. Szukaj interfejsu.

Więc mam wyświetlacz typu BID, radio CD30 MP3. BC jest aktywowany bo wyświetla informacje o spalaniu, zasięgu itp. Chodzi mi o to czy jest możliwość żeby w tym wyświetlaczu mieć dostęp do informacji która żarówka jest przepalona albo stan płynów? Jeśli tak to będę szukał kogoś rozgarniętego żeby to ogarnął ale jeśli nie to po prostu dam spokój. Dzięki za pomoc! 

1 godzinę temu, konjio napisał:

Więc mam wyświetlacz typu BID, radio CD30 MP3. BC jest aktywowany bo wyświetla informacje o spalaniu, zasięgu itp. Chodzi mi o to czy jest możliwość żeby w tym wyświetlaczu mieć dostęp do informacji która żarówka jest przepalona albo stan płynów? Jeśli tak to będę szukał kogoś rozgarniętego żeby to ogarnął ale jeśli nie to po prostu dam spokój. Dzięki za pomoc! 

Nie wiem jak jest w BID ale w GID pokazuje mi przy przekręceniu kluczyka, że prawa postojówka z przodu jest spalona. Ale jak wejdę do menu info znika i nie mam już możliwości sprawdzić tej informacji. Dopiero po wyłączeniu u ponownych uruchomieniu. Podejrzewam, że u Ciebie jest podobnie. Info o płynach czy żarówkach pojawiają się jak coś się spali albo za mało lub ciśnienie w kołach jak masz TPMS. . Nie ma info, żeby na bieżąco monitorować stan płynów.

Właśnie teraz na desce pali mi się kontrolka o spalonej żarówce i komputer nie wyświetla o tym żadnej informacji stąd ten temat :P

9 minut temu, konjio napisał:

Właśnie teraz na desce pali mi się kontrolka o spalonej żarówce i komputer nie wyświetla o tym żadnej informacji stąd ten temat :P

To może ktoś się wypowie. Ja mam na desce i na GID info. W BID pewnie tylko info na desce masz.

BID to BID, GID to GID - dwa różne wyświetlacze. BC1 i BC2 będziesz miał tylko w GIDzie.

A info o spalonych żarówkach to całkiem inna opcja, którą można aktywować w obu tych wyświetlaczach (DIS, programowanie, konfiguracja wariantów programu, usterka kontrolki / check control - występuje)