Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Przemooo30

laik kupuje vectre 3.2 - problem z kontrolą trakcji

Polecane posty

witam wszystkich, pierwszy wpis. chcę kupić vectrę 3.2 w gazie 230tys przebiegu, mam gościa 300km i nie wiem czy warto jechać. gaz zakłądał 2 lata temu i rozrząd wiec jeszcze 40tys mozna przejechac. wygląda na zadbane, niezdarte fotele (lekko przy wejściu tylko otarte).

mówi, że pali sie kontrola trakcji (trojkacik z poslizgiem) i trzeba kupić czujnik w pompie ABS czy kupic pompe ABS, coś takiego - sprawdzali mu na kompie. niby koszt 150zł, ale nie wiem.

niby on ma to od sprowadzenia no i nie chciał tego, bo wolał sobie czasami zamielić kołami. czyli niby abs działa a asr nie. ?

co doradzicie? wizytę w serwisie opla - jaki koszt? czy na diagnostycznej stacji? dodam, że jestem laikiem.

może na forum jakaś vectra zadbana?

Edytowano przez Przemooo30

wiesz to nie jest 4 cylindowy diesel albo benzyna, które mogą generowac i tak niezłe koszty po zakupie, tylko 6 cylindróweczka jeszcze z gazem :) Wg mnie jak chciałbyś to oglądać to nie ma opcji, zebys nie pojechał albo do jakiegoś mega mechanika na miejscu albo zabrał kogoś kto ma/się zna

Zapytaj czy jakiś klubowicz nie podjechał by z tobą po nią.
Zapytaj kto w okolicy ma techa i jakąś wiedzę:D

to są okolice bydgoszczy

byłbym wdzięczny, tym bardziej, że chyba sam będę dymał 300km pociągiem

Abs podobno dziala. Ppwiedzcie ni jak to wplywa na bezpieczenstwo jazdy. Kontrola trakcji za co odpowiada? Czy tylko za to zeby przy ruszeniu sie kola nie obracaly? Czy takze w trakcie jazdy kontrola trakcji sie zalacza podczas jakiegos poslizgu? Zalezy mi na bezpieczenstwie po prostu, to ma byv samochod glownie rodzinny.

To kup 1.8 i nie kombinuj.

srebrna z 2002 roku?

to niech sam zainwestuje te niby 150zl i naprawi a tobie naprawione sprzeda 300zl drozej,

ludzie wszytsko wymysla zeby sprzedac auto

Tak, srebrna 2002. Wyglada na zadbana?

Jemu podobno to nie przeszkadzalo.

Nie kombinuj? Chce 3.2 i juz, nie chce zwyklego samovhodu znow tylko cos sir pocieszyc, wiec taki koment jest slaby.

W okolicy jest 2.2 147km 16v, 200tys i dosc dobra cena i stan, jechalem, wszystko git, ale nie ma tego kopa, na ktorym mi zalezy. Chce czasem przycisnac i nie mam 18 lat. 

daj linka, obejrzymy 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Siema, ja mam taka ver. tylko z 2004 opcja Cosmo i przerabiałem usterki, jak Ci sie nie spieszy z kupnem to w piątek bedę w domu to sobie pooglądasz i możemy pogadać na temat tej ver.

Z tego co wiem to nie chodzi o czujnik w pompie tylko czujnik kąta skrętu a on się znajduje pod kierownicą. Taki błąd może spowodować że nie uruchomisz auta. A sprawa jest kosztowna i z pewnością nie są to koszty 150 zł. Ja miałem ten sam problem ale znalazłem w ZG dobrego gościa który to ogarnął i obyło się bez wymiany. Koszt takiego "czujnika" to ok. 1000zł do tej ver.opla + wymiana

długo już stoi miesiąc temu chciał 14900

I jeszcze postoi chyba że drastycznie zejdzie z ceny:D

Wyjal komputer z dvd wymieniarka itd wart 1200zl i zszedl na 13500. Mi chce ostatecznie za 12800zl. 

Picasso jestes z Lubuskiego? Ja pochodze z Kostrzyna i bywam tu co weekend. Chcesz sprzedac swoja 6v? Gaz jest? Wyslij nr tel.

Mowie w miedzyrzeczu mam fajna opcje za 11500 z gazem ale 2.2 147km. Ostatecznie ja wezme, ale moc za mala. Awaryjnosc tego silnika jest wieksza? 

2.2 niestety ale czesto gesto ma duzy apetyt na olej i osiagi nie powalaja wiec lepiej zostan przy 3.2 jesli chcesz wiecej mocy

Ogolnie bardzo dziekuje za wszystkie rady. Moze wiec postawic warunek aby naprawil to i doplace? Albo cos bede szukal kolo Wawy, samolot niedrogo ze szczecina do wawy jest. 

raczej nikt nie będzie naprawiał auta aby go później sprzedać.

Tak jestem z lubuskiego a dokładnie z Zielonej Góry i nie chcę sprzedać swojej V6 :D, trochę w ten samochód zainwestowałem i teraz się cieszę jazdą i mocą :ok:.

Jak chcesz kupić VC to polecam ver.OPC z silnikiem 2.8l a ma 250 kM takie modele miała nasza policja i tą wersje jeszcze można na hamowni podnieść do prawie 300kM

polecasz mu jeden z gorszych silnikow, zastanow sie zanim cos napiszesz, 

jesli nie naprawi to bedzie szukal dlugo jelenia za ta kase

to ciekawe bo rozmawiałem z kilkoma osobami w de które mają takie ver. i bardzo sobie chwalą

Mozecie powiedziec co wobec tej usterki trace? Brak przyczepnosci w posluzgu takze w trakcie jazdy? Nie tylko przy ruszaniu?

powiedz mu że jak naprawi to kupisz a jak nie chce to niech się buja też zastanawiałem się nad tą vectrą mam do niej 15 kilometrów ale nie było czasu podjechać zobaczyć a teraz już odpuściłem kasa na inny cel idzie

Czujnik skretu wymienil sie doqedzialem teraz. Podobno nie odbijaly kierunki przez uszkodzony czujnik skretu i przyznal ze silnik mogl nie odpalac przez to. To prawda ze taki objaw?

A czujnik pompy zostawil bo nie potrzebowal i przez to nie dziala kontrola trakcji, ale powiedzcie mi ta kontrola trakcji to tylko chodzi o to ze przy ruszaniu kola zamiela czy cos jeszcze w trakcie jazdy powoduja? Tego czujnika nie wymieni bo jest za granica i tylko z jego żona moge zalatwic kupno. Wymiane moze zrobic po powrocie czyli chyba za miecha. 

I czy Asr w koncu maja z roku 2002 czy nie?

Najgorsze ze moglbym byc w sobote u niwgo po 14 a stacje i watsztaty juz pozamykane. 

kontrola trakcji też była w 2002 roku wiesz odpuściłem  tą vectrę jescze z jednego powodu  miałem  przeczucie że ma walnięty CIM  może i gdzieś podmienił na inny i teraz odpala za każdym razem ale nie odpowiedni numer i coś tam się świeci lub nie działa kontrola  i teraz wymysla że jakieś czujniki za pare zł wystarczy wymienić

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.