Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Z 20 NET + LPG a spalanie benzyny

Piter
 Share

Recommended Posts

Witam, pozwoliłem sobie założyć nowy temat bo nic na forum nie mogłem znaleźć odnośnie tego co mnie interesuje...Moja VC + instalacja ZAVOLI, niby ok.spalanie benzyny przy mojej jeździe to ok.10-10,5 trasa i ok.11,5 l mieszanka z miastem, gaz z moich wyliczeń to 12-13 litrów, niby ok, ale,gdy jeżdżę tylko na LPG to zauważyłem,że na ok.1500km muszę dolewać ok.10 l benzyny (tzn.na 1500 km na LPG spala mi ok 10 l benzyny). Czy Wy panowie jeżdżący na lpg macie to samo? Czy Wasze auta też tak mają? Nie mam żadnych wycieków paliwa, sprawdzone od zbiornika do listwy (wcześniej był delikatny na listwie ale usunięty).Jedno co mnie interesuje ale muszę znaleźć FACHOWCA od zavoli w swojej okolicy to czy przypadkiem nie spala PB w trakcie jazdy na LPG.(kontrolka od LPG pokazuje tylko gaz,nie przełącza się, na benzynie chodzi jedynie jak zapalam i przejeżdżam ok.2 km lub do 5 min jak stoję Czy są może jakieś ustawienia w programach gazowych,które dolewają paliwa do gazu w trakcie jazdy czy nie ma takiej opcji a auto powinno chodzić tylko na gazie.Podpowiedzcie mi coś,bo sam nie wiem czy szukać dziury w całym czy tak ma być.Pozdrawiam

Jak sam zauważyłeś zanim silnik nie osiągnie odpowiedniej temperatury to pracuje na benzynie. W według ciebie co w tym czasie ubywa ze zbiornika?

Oczywiście, szczególnie jak robisz krótkie odcinki, jest zimno, to paliwo idzie jak cholera - na zimno silnik znacznie więcej pali niż na ciepło.

Co więcej, intalki lpg maja ustawienie , żeby podpierać sie paliwem, jak nie dają rady na LPG - nie znam zavoli, ale możesz podpytać o to na lpg-forum.pl.

Musisz poczytac i popytac, rowniez podjedz do kogos ogarniętego od gazu niech posprawdza ustawienia instalajcji.

Druga rzecz, sprobuj nie jezdzic na pelnym ssaniu. Jak odpalam calkiem zimny silnik np po nocy to zawsze czekam ta chwile az ssanie obnizy obroty powiedzmy do 1000obr/min, a spalanie spadnie do tych 1,8-2l /h. Nie robie tego ze wzgledow oszczednosci tylko zeby silnik sie troche rozruszal przed jazda. Jak odpalaaz i od razu jedziesz to wciagnie ci wiecej paliwa ale ile na 1500km to ciezko powiedziec.

Edited by zbiku01

12 godzin temu, Piter napisał:

tzn.na 1500 km na LPG spala mi ok 10 l benzyny

Przy obecnych temperaturach mam tak samo. Latem 10l starcza na dużo dłużej.

Na dluzszych trasach tez przelaczam na benzyne na pare km zeby sie przeplukal :) Pamietaj Piter, ze jezdzaccna gazie powinienes miec przynajmniej pol zbiornika benzyny dla chlodzenia pompy paliwa.

Dzięki za sugestie, nie byłem pewien tego ,bo to drugie moje auto z gazem, wcześniej miałem V40 z 1,8 litra silnikiem + lpg ,te same trasy i nie zwróciłem uwagi na to żebym musiał tak często dolewać, do tego sąsiad ma renault z dwulitrowym silnikiem też turbo i on nie pamięta kiedy dolewa, jeździ tylko na lpg i stąd moje pytanie. No ale czegoś się dowiedziałem, dziękuję