Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Kontrolka ESP, czujnik kąta skrętu kierownicy

danobo
 Share

Recommended Posts

Witam, kupiłem Vectre C 2004 1,9 CDTI 150 km, ogólnie wszystko jest ok ale mam problem prawdopodobnie z czujnikiem skrętu kierownicy a mianowicie, na desce rozdzielczej świeci mi się kontrolka ESP, po podłączeniu opcoma pokazuje błędy w  ABS/TC/ESP oraz EHPS

U2142 - Mag. CAN - brak łączności z czujn. prędk.obr. wokół osi pion. (YRS)
(00)  - Nie występuje

U2143 - Mag. CAN - brak łączności z czujnikiem kąta obrotu kierownicy  (SAS)
(00)  - Nie występuje

U2105 - Brak komunikacji magistrali CAN z modułem sterującym silnikiem
(00)  - Nie występuje

U2103 - Brak komunikacji z magistralą CAN (duża szybkość)
(00)  - Nie występuje
C1532 - Sygnał czujnika kąta obrotu kierownicy, przerwany obwód lub napięcie za wysokie
(05)  - Obecny

Z tego co wiem od poprzedniego właściciela to została wymieniona pompa wspomagania TRW z takiej "podłączanej dwoma wtyczkami" na taką "podłączaną trzema". Przeglądając internet zaobserwowałem że były dwa rodzaje czujników, jeden znajdujący się w module CIM, dla aut z ESP i drugi montowany na maglownicy- brakująca wtyczka. Moje pytanie jest następujące, czy pompy rzeczywiście różnią się od siebie, obie wyglądają na identycznie, czy jest to sprawa tylko elektroniki i wystarczy zmostkować to i owo, wspomaganie chyba działa prawidłowo, CIM sprawny po naprawie. Przepraszam jeśli temat zamieściłem w złym dziale lub powtarza się.

jeżeli cała różnica pomiędzy tymi pompami to dodatkowa wtyczka (pozostałe dwie są takie same? ilość pinów się zgadza?), która w Twoim przypadku jest zbędna, ponieważ czujnik kąta skrętu masz w cimie to może po prostu spróbuj go skalibrować i wszystko będzie ok? Zanim pojedziesz do kogoś ze sprzętem który to umożliwia (potrzebny będzie też car pass) to podłącz sobie op-coma i sprawdź czy czujnik kąta na pewno działą - w blokach pomiarowych przy kręceniu kierownicą kąty powinny się zmieniać.

• 1 year later...

Dawno to było ale odświeżę trochę, miałem okazję więc wymieniłem pompę, teraz problemu nie ma, nie wiem czy w pompie jest coś zapisane tzn przeznaczona do wersji z cim'em lub bez ale należy patrzeć jaką pompę kupujemy. Może da się ją przeprogramować tech'em, bo opcom'em na pewno nie. Wie ktoś może gdzie znajduje się ten czujnik YRS?