Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Komunikaty komputera

uzo1803
 Share

Recommended Posts

Czesc, czy istnieje jakas opcja aby wylaczyc komunkat komputera w szybki sposob? 

Przykladowo, odpalam auto i pojawia sie komunikat niski poziom plynu spryskiwacza czy istnieje jakas opcja aby wylaczyc ten komunikat ? Jade 200 km i wystarczy mi, ze po odpaleniu pojawil mi sie ten komunikat, nie chce na niego patrzec przez dwie nastepne godziny, dodatkowo wtedy nie wyswietla sie spalanie. 

To tak przykladowo, ale generalnie chodzi mi o wszystkie komunikaty.

Pozdrawiam 

Czesc, czy istnieje jakas opcja aby wylaczyc komunkat komputera w szybki sposob? 
Przykladowo, odpalam auto i pojawia sie komunikat niski poziom plynu spryskiwacza czy istnieje jakas opcja aby wylaczyc ten komunikat ? Jade 200 km i wystarczy mi, ze po odpaleniu pojawil mi sie ten komunikat, nie chce na niego patrzec przez dwie nastepne godziny, dodatkowo wtedy nie wyswietla sie spalanie. 
Pozdrawiam 

1 sposób to wciśnięcie pokrętła od kompa.
2 sposób dolać płyn, w panujących warunkach może Ci się przydać.
3 sposób to podpiąć się do kompa i wyłączyć informację.
Nie mniej jednak polecam rozwiązanie nr. 2

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, uzo1803 napisał:

Pozdrawiam 

Jeśli masz na myśli VC jak masz rolki na kierownicy, to przyciskasz lewą rolkę i komunikat znika. Przy przyciskach, naciskasz niższy przycisk przy manetce wycieraczek.

3 minuty temu, pysio580 napisał:

1 sposób to wciśnięcie pokrętła od kompa.
2 sposób dolać płyn, w panujących warunkach może Ci się przydać.
3 sposób to podpiąć się do kompa i wyłączyć informację.
Nie mniej jednak polecam rozwiązanie nr. 2

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Jemu chyba chodzi o to, żeby w ogóle szybko wyłączyć jakikolwiek pokazujący się w danej chwili komunikat.

Dokładnie tak, chodzi mi o szybkie wylaczenie jakiegokolwiek komunikatu az do nastepnego odpalenia auta, nawet jesli mam komunikat dotyczacy zatankowania lub plynu lub inne, nie potrzebuje ich ciaglego wyswietlania az do zniwelowania problemu, tym bardziej, ze wtedy nie pokazuje sie spalanie.

Dzieki za odpowiedzi, dzis wyprobuje :) Na kierownicy mam przyciski i nazwijmy to pokretla.

Mam w sumie tez jeszcze jedno pytanie, moze ktos mial ten problem. Zauwazylem, ze moje srednie spalanie sie nie zmienia,ciagle jest 6,3. Wszystkie inne wartosci sie zmieniaja, ta ciagle jest taka sama, raz jezdze tylko autostrada , inny raz po miescie,wiec watpie aby to byla ciagle prawda. Ktos moze mial podobny problem ? 

9 minut temu, uzo1803 napisał:

Mam w sumie tez jeszcze jedno pytanie, moze ktos mial ten problem. Zauwazylem, ze moje srednie spalanie sie nie zmienia,ciagle jest 6,3. Wszystkie inne wartosci sie zmieniaja, ta ciagle jest taka sama, raz jezdze tylko autostrada , inny raz po miescie,wiec watpie aby to byla ciagle prawda. Ktos moze mial podobny problem ?

To nie jest problem. Jeśli jeździsz mniej więcej podobnie, to średnie spalanie rzadko się zmienia. Ja od dłuższego czasu mam 7.9. Chwilowe spalanie zmienia się na bieżąco. W zimie przy temp. minusowych średnie spalanie powinno Ci się zwiększyć. U mnie pewnie też.

Ok, dzieki :) Juz myslalem, ze cos jest nie tak, wczesniej jezdzilem passatem b5 i to srednie spalanie aktualizowalo sie co chwile

1 minutę temu, uzo1803 napisał:

Ok, dzieki :) Juz myslalem, ze cos jest nie tak, wczesniej jezdzilem passatem b5 i to srednie spalanie aktualizowalo sie co chwile

Są dwa rodzaje spalania pokazane na wyświetlaczu.

Chwilowe spalanie, to się zmienia cały czas przy operowaniu gazem, ile w danej chwili spalasz paliwa. I średnie spalanie na 100 km rzadziej. Chyba, że skasujesz dane, to wtedy średnie spalanie na 100 km zmienia się, bo liczy od początku, a im dłużej przejedziesz od skasowania tym rzadziej.