Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Ciezki problem

Valhim
 Share

Recommended Posts

Witam Panowie i Panie, zgłaszam sie tutaj z nastepujacym problemem, mianowicie, wczoraj wsiadam do mojej vectry ( 2.2 D 2003r ) probuje ja odpalic i zakrecil jakby chcial a nie mogl myslalem, ze akumulator wiec prostownik wiadomo ladowalem go kilka godzin no i zaskoczyl wiec juz myslalem nad wymiana akumulatora, ale dzis znow podobna sytuacja przejechalem kilkanascie kilemoterow zatrzymalem sie w sklepie i znow nie chcial odpalic, znajomy podjechal kable i tez nic zakrecil ale nie dal rady, dalej idac wymienilismy sie akumulatorami ( on mial mocniejszy niz moj i tez nie dal rady, wiec zas sprobowalem moj do jego samochodu i eureka, jego samochod odpalil i tutaj dalej nie wiem co jest  ( nie jestem mechanikiem nie znam sie za bardzo ) pomyslalem ze rozrusznik i no zaczal mnie cholowac jesli to bylby rozrusznik nie powinien moim zdaniem w ogole zapalic, a jednak zapalil co prawda z wielkim problemem a gdy zapalil to z pod maski chmura dymu nagle sie wydobyla. Jeszcze dodam tylko ze nie mialem nigdy z tym autem problemow a od kilku tysiecy kilometrow zaczelo mi stykac sprzeglo wiec prawdopodobnie dwumasa. Czy ktos moze mi pomoc w diagnozie co moze byc wina ?

Sprawdź wiązkę rozrusznika i klemy czy nie masz spadków napięcia na czas rozruchu. To bardzo ważne. Ten silnik musi dostać kopa niezłego. Drugą sprawą bardzo ważną w tym silniku to układ paliwowy a mianowicie jego szczelność. Lubią parcieć od starości te gumowe wężyki od przelewów.

13 minut temu, modrzey napisał:

Drugą sprawą bardzo ważną w tym silniku to układ paliwowy a mianowicie jego szczelność. Lubią parcieć od starości te gumowe wężyki od przelewów.

Ogólnie nie wypowiadam się na temat diesli, bo nie mam ale w rodzinie są. Ale potwierdzam sprawdzenie szczelności układu paliwowego. Ważne przy ON. Dodam jeszcze sprawdzenie wtrysków i świec.

w tym silniku wtryski sprawdzałbym na końcu. To nie są współczesne silniki tylko te dobre. Co kiedyś robili