Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

przekładka samego bloku z Z30DT do Y30DT

espaceP9X
 Share

Recommended Posts

Pytanie czy ktoś do silnika Y30DT adoptował blok z Z30DT.

Interesuje mnie wyłącznie blok z wałem korbowodami i tłokami, cała reszta czyli góra (wszystko powyżej uszczelek głowicy) od Y, tak samo dół czyli miska i cały osprzęt od Y-ka, skrzynia też ma zostać aisin AW55-50SN

Zabieg ma mieć miejsce w Espace, ze względu na wyczerpanie możliwości tuningu elektronicznego, by cokolwiek uzyskać więcej muszę zrobić diametralne zmiany mechaniczne, a słupek generujący 400NM w serii wydaje się być idealną bazą.

Rozchodzi mi się o wrażenia tych, którzy tak mają lub mieli, jeśli chodzi o dopasowanie wszystko jest plug and play, jednak być może ktoś ma doświadczenia w temacie.

• 1 month later...

Witam, 

Blok jest w pełni przekladalny. Musisz tylko zostawić stara miskę i osprzęt. Do tego ze względu na różne rodzaje czujników położenia wału musisz zmienić koło impulsowe na wale pod obudowa kół zębatych z przodu silnika, różnica w średnicy zewnatrznej i ilości impulsów, oraz sama obudowę pod czujnik, choć minimalnie rozni się jednym otworem który wystarczy rozwiercic aby śruba się wkręcila. 

Najpierw miałem blok Z30dt z glowicami od Y30dt ale po tym jak zatarkem panewki własnoręcznie wymieniłem ponownie na cały silnik, blok + głowice z Zet a do tego założyłem cały osprzęt z Y. Było czarowania i kombinowania ale od 20 tys km całość śmiga jak nowe. 

Pozdrawiam