Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zmiana przełożeń skrzyni biegów vectra C 1.8 140KM

daresw
 Share

Recommended Posts

Witam

Może ktoś z kolegów się orientuje czy jest możliwa zmiana przełożeń w skrzyni biegów 5? Posiadam opla vectrę c z 2007r z silnikiem 1,8 140KM. Mam taki problem ze w trasie przy 140km/h obroty silnika to 4000obr/min. Jest ot strasznie uciążliwe gdy jedzie się autostradą i przez kilka godzin silnik tak wyje nie wspomnę o spalaniu i zużyciu silnika. Chciał bym by przy 3000obr/min jechać 140km/h. Silnik ma moc bez problemu rozpędza się do prędkości maksymalnej. Czy ktoś wykonywał taką przeróbkę bądź ma namiar na firmę która umie dobrać przełożenie i dorobić cześć?

Edited by daresw

Hmm przy 140 KM/h masz 4000 obrotów . Nie pamiętam ale chyba tyle miałem przy 160. 

Były tez 2 rożne skrzynie o innym przełożeniu o symbolach CR i WR

Edited by michalm83

Kiedyś czytałam że jest możliwość zmiany trybu w skrzyni, żeby cała skrzynia była szybsza, ale to się tyczyło innej marki samochodów. Zmiana skrzyni na 6 biegową taką jak była w Insigni 1,8 to za drogi interes.

Jedynie tanie rozwiązanie to zmiana skrzyni na tą z dłuższymi przełożeniami . Nic nie wykombinujesz bo jest to nei opłacalne. Jeśli robisz trasy to 2.0 T

• 3 weeks later...

A czy mógł by mi ktoś podać oznaczenie skrzyni o najdłuższym przełożeniu? Znalazłem tą stronę

http://www.opelinfos.de/getriebe/f17.html 

Ale się za bardzo nie orientuje która ma najdłuższe przełożenia ta z przełożeniem 3.737 czy z przełożeniem 4.188.

Znalazłem 2 skrzynie z przełożeniem 3,74 takie jak f17 c374 oraz f17 w374. Literka 'w' oznacza długie biegi a 'c' krótkie biegi. Przełożenie skrzyni jest takie same czyli 3,74 czyli prędkość na 5 biegu obu tych skrzyni będzie taka sama?

• 1 month later...

A orientuje sie ktos jak to się przekłada na predkość , jeżeli krótka cr ma 140mkm/h ma 4000 obr. , to ile bedzie miala długa wr przy 4000 obr, czy gra jest warta świeczki zeby przekładać

Tu masz prędkości dla skrzyń M25 i M26 na poszczególnych biegach, przy 4000obr/min na kołach 225/45/17. Skrzyń jest więcej rodzajów. http://www.opel-infos.de/getriebe/f17.html

M25 M26
34,3 km/h 32,5 km/h
65,3 km/h 61,8 km/h
90,5 km/h 91,6 km/h
114,1 km/h 128,1 km/h
143,4 km/h 160,3 km/h

• 3 years later...