Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z automatem AF22 - VB

Tredziu
 Share

Recommended Posts

Witam

Posiadam Vectre b z silnikiem 2.5 v6 i skrzynią automatyczną AF22.

Pytań posiadam mnóstwo gdyż to moja pierwsza przygoda z automatem ale od początku.

pierwszy  Problem to szarpnięcia na zmianie biegów a gdy samochód uzyska już odpowiednią temperaturę najczęściej bieg wsteczny (R) znika słychać jak by była próba przełączenia biegu ale nie skutecznie podobnie gdy jadę do przodu, do tego gdy manetkę biegów ustawię w pozycji (D) mam tylko dwa biegi , podłączałem komputer diagnostyczny w celu sczytania błędów ale tutaj lipa bo nie wykrywa mi skrzyni biegów resztę pokazuje normalnie. Wymieniłem kompa skrzyni biegów który znajduje się za schowkiem pasażera ale jak skrzyni mi nie wykrywa tak nie wykrywa miał ktoś podobne objawy ? jakieś pomysły? 

kolejne pytanie gdzie i w którym miejscu sprawdza się stan oleju w skrzyni i ew się go uzupełnia??

proszę o porady

Pozdrawiam

Patryk

Edited by Cretux

Z automatami miałem doczynienia tylko kilkoma, żadnym oplem ;/

Powinien być gdzieś bagnet (podobny do sprawdzania poz oleju), poziom płynu w skrzyni biegów powinien być sprawdzany na włączonym silniku ! 

Płyn w skrzyni raczej można uzupełniać, jednak jeśli jest taka potrzeba to zadałbym sobie pytanie czemu należy uzupełnić. Oczywiście wymienia się płyn co ok 60k km.

Na forum jest taka informacja:

large_1780258705.jpg

już znalazłem i wyczytałem odnośnie oleju jakiego gdzie sprawdzić i na rozgrzanym silniku  dziękuję.

dalej nie wiem co ze skrzynią biegi raz są po chwili znikają i brak reakcji na położenie manetki biegów 

zastanawiam się czy jest sens wybebeszać czy szukać używki ze sprzęgłem jeśli szukać używki to pytanie jakiej? af22 konkretnie z VB 2.5v6 czy może być z innego auta o innej pojemności bo i takie znalazłem ?

co radzicie co myślicie ?:)

• 1 month later...

Witam. Zobacz czy cięgno (czy jak to się tam nazywa) jest dobrze umocowane. Też mam co jakiś czas problem ze zmianą biegów, odkryłem że wygina mi się blaszka która trzyma linkę od zmiany biegów. Schowana jest pod akumulatorem.

I teraz mam pytanie do fachowców, jak nazywa się te ustrojstwo zaznaczone na zdjęciu, gdzie to znaleźć i czemu to się odgina.

Posiadam Vectrę B 2.2 benzyna (silnik Z22se) 

IMG_20171222_114619.jpg

IMG_20171222_114348.jpg

IMG_20171222_121353.jpg

• Cretux changed the title to Problem z automatem AF22 - VB