Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Światła mijania LED

Ajo1992
 Share

Recommended Posts

Witam mam problem ze światłami mijania, nie wiem dlaczego ale świecą bardzo słabo +- 20m, myślę nad kupnie żarówek LED, 

http://allegro.pl/zestaw-led-cree-cob-h7-110w-11000lm-zarowki-5-gen-i6984827849.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MjIzOWI3ZmMtNWNjZS00OWRmLTgxMWQtN2ZmMDRkYjBiMjdiAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=cc94c732-0361-4d1e-9bdb-21124ffd8ecc

ktoś posiada lub może polecić coś innego ?, z góry dziekuje i pozdrawiam ;) 

Cichy.... Bez urazy, ale... "toś doradził koledze". Też myślałem o takich ledach, tylko nie takich jak na podanej wyżej aukcji, bo te chyba z wiatraczkami są. Ja bym się skłaniał do takich co mają radiator, albo takie taśmy co odprowadzają ciepło z tych ledów. Na you tube jest filmik jak w zafirce b nie chca takie ledy działać, bo po włączeniu po kilu sekundach gasną. I nie wiadomo czy to wina tych ledów czy auta. Ja osobiście obawiam się, że będzie błąd żarówki. Niby piszą na aukcjach, że działa z canbus, ale wiadomo... Napisać można wszystko. A 300zl trochę szkoda żeby na półce leżało kiedy się te ledy nie sprawdzą. Jeśli ktoś ma takie ledy, to powielam prośbę kolegi Ajjo niech się. Każde inne komentarze uważam za zbędne w tym temacie. Pozdrawam

Ja również zainteresowałem się tematem H7 LED, tylko że bezpośrednio z Chin, sporo taniej i dużo większy wybór. Teoretycznie masa bardzo dobrych opinii, ale zdarzają się pojedyncze odnośnie braku geometrii czy oślepianiu..

No właśnie, różne opinie bo z różnych aut. Mi chodzi o to, czy ktoś ma już w vc i jaki model. Bo np. Model ledów C6 w golfie 4 powodują, że strasznie radio szumi jak są te ledy włączone(film z youtuba). O zafirce pisałem wyżej. Z tego co doczytałem i widziałem na kilku filmach to ledy wraz z lampą z soczewką nie oślepiają, a raczej nierozpraszają tak światła, co faktycznie jest plusem dla jadącyc z przeciwka. Dlatego wszelkie opinie na temat led H7 zastosowanych w vc mile widziane. Pozdrawiam.

Ps. Kolego Matthew możesz jakieś linki wstawić, co oglądałeś na chińskich aukcjach.

Ja bardziej skupiam się na częściej kupowanych, droższych modelach. Myśle że kluczową sprawa w ledach to jest filtr/dekoder/ przetwornik canbus a dokładnie jego dołożenie bądź wybranie zestawu z nim w komplecie. Widziałem ten film z zafira, ale raczej nieszczególnie bym się tym sugerował. Mnie najbardziej interesuje czy nie będą oślepiały, geometria światła i czy muszę dokonywać jakichś modyfikacji, na pewno wiem że dekielki ida do wycięcia otworu ew demontażu, do tego czytałem coś o powiększeniu otworu w blasze gniazda ale nie pamiętam jak konkretnie jest w mojej lampie więc muszę to dopiero sprawdzić. 

Przykładowe akcje:

https://pl.aliexpress.com/item/36W-3800LM-H7-motorcycle-Headlight-Kit-Auto-Front-Light-car-Fog-lamp-LED-Automotive-Headlamp-H8/32740750417.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.269.JY8gpR

https://pl.aliexpress.com/item/Super-Bright-Car-Headlights-H7-LED-H4-led-HB2-9003-H8-H9-H11-HB3-9005-HB4/32806908170.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.276.JY8gpR

Pomijając fakt że kupując bezpośrednio z Chin cena to ~25 USD czyli ok 90zł (https://pl.aliexpress.com/w/wholesale-LED-S7-H7.html?spm=a2g17.search0104.0.0.XqTw6z&initiative_id=AS_20171122130716&site=pol&groupsort=1&SortType=total_tranpro_desc&g=y&SearchText=LED+S7+H7).

Prawdopodobnie ten rodzaj pasywnego chłodzenia jest zbyt mało wydajny, ledy sie grzeja a więc ich żywotność się skraca. 

Pomijając fakt że kupując bezpośrednio z Chin cena to ~25 USD czyli ok 90zł (https://pl.aliexpress.com/w/wholesale-LED-S7-H7.html?spm=a2g17.search0104.0.0.XqTw6z&initiative_id=AS_20171122130716&site=pol&groupsort=1&SortType=total_tranpro_desc&g=y&SearchText=LED+S7+H7).
Prawdopodobnie ten rodzaj pasywnego chłodzenia jest zbyt mało wydajny, ledy sie grzeja a więc ich żywotność się skraca. 
Może i tak,ale czy ktoś już to próbował tutaj u nas.
Zawsze można od innego sprzedawcy kupić

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Giro właśnie też o takich myśle, bo są bez tych wentylatorków. Szkoda, że wysyłka z Chin, bo cena do przyjęcia. Pozdrawiam
Coś mi się kolego wydaje że chyba będziemy królikami doświadczalnymi, bo chyba nikt tu tego jeszcze nie zakładał :-D
Tylko w razie porażki to szkoda 150 zł :-(

"Matthew"
Tan pierwszy film to jeszcze widzę że coś pod maską, ale w tym drugim to nie wiem czego on się czepia.

Ja chyba kupię te za około 100 zł, bo tyle trzeba dać za porządne żarówki i zobaczymy co będzie

Pamiętaj tylko żeby wziąć zestaw z filtrem canbus albo dokupić oddzielnie. H7 jest sporo ofert więc szybko coś znajdę, tylko teraz tak wymyśliłem że przecież postojowki już teraz odstaja żółtym światłem od night breaker a co dopiero od ledow.. 

@Giro_GSi

Odpal na komputerze to usłyszysz, na tel faktycznie ja też nie słyszę.

Edited by matthew

Pamiętaj tylko żeby wziąć zestaw z filtrem canbus albo dokupić oddzielnie. H7 jest sporo ofert więc szybko coś znajdę, tylko teraz tak wymyśliłem że przecież postojowki już teraz odstaja żółtym światłem od night breaker a co dopiero od ledow.. 
@Giro_GSi
Odpal na komputerze to usłyszysz, na tel faktycznie ja też nie słyszę.
Postojowe też można zmienić na led i też będą dobrze wyglądać ;-)

Wszystko fajnie z LEDami ale zamiast pchać się w to, lepiej popracować nad lampami tzn regeneracja + dobre żarówki np te co w autoświecie w teście zajęły 1sze miejsce i powinno być super ;) LEDy może i są spoko, ale w deszcz to totalne dno.. 

Mnie właśnie dziś coś naszło żeby patyczkiem do uszu z płynem do okiem bez zdejmowania reflektora przeczyścić soczewke od środka. Nie polecam. Faktycznie soczewka była mętna, ale bez demontażu to nie robota. Porobiłem masę zacieków i tylko w górnej części soczewki bo na dół nie udało mi się dotknąć patyczkiem. Po niedzieli kupie ipa w sprayu i psikne , mam nadzieje że pomoże i całość osadu się zmyje bo pogoda nie jest najlepsza a ja nie mam warunków na tego typu prace..

Tak czy siak pomyślałem że chciałbym spróbować z tymi ledami choćby dla samego testu, tylko że to i tak muszę przeciągnąć w czasie bo coś mi się wydaje że bez demontażu obudowy filtra powietrza i obudowy akumulatora ew demontażu reflektora nie da się wsadzić tak dużej żarówki, choć to tylko moje przypuszczenia. 

Wszystko fajnie z LEDami ale zamiast pchać się w to, lepiej popracować nad lampami tzn regeneracja + dobre żarówki np te co w autoświecie w teście zajęły 1sze miejsce i powinno być super [emoji6] LEDy może i są spoko, ale w deszcz to totalne dno.. 
Nie wiem jak dokładnie jest, bo nie ma konkretnej opini, a filmiki na YouTube to tylko filmiki.

Masz jakiś pomysł jak wyciągnąć soczewkę, trzeba rozbierać przód lampy, czy tyłem wyjdzie, ja mam polifta.
Może rzeczywiście odbłyśniki są już w kiepskim stanie.

Rozklejanie lampy niestety z tego co się orientuję 
A jakiś przepis masz, jak to się rozkleja

Tutaj jest TUT
Ale chyba zdjęcia padły.. chociaż z opisu można wywnioskować [emoji6] 
Czytałem, ale skończyło się na pytaniu o lampy poliftowe, i odpowiedzi do tej pory nie ma, a ja mam właśnie polifta

Hmm.. wydaje mi się że robi się to analogicznie, a widziałem już że ktoś to robił.. tylko gdzie dokładniej.. jak sobie przypomnę to dam Ci znać 

Edited by StriK3r