Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Z32SE dziwny nagły spadek mocy

calibuster
 Share

Recommended Posts

Witam.
Na wstępie bardzo bym prosił o uważne przeczytanie problemu.

Otóż zakupiłem pół roku temu Signuma z silnikiem Z32SE 3.2 V6.
Na samym początku oprocz podstawowego serwisu zmieniłem także rozrząd (okazało się że był przestawiony o zęba na wale korbowym), wywaliłem prekaty i głownego kata i jak narazie zdjąłem tulejki mosiężne (pseudoemulatory). Torque pro pokazywał 6.1s w teście 80-120 na trzecim biegu.
Pojechałem na hamownie i auto wypluło 196KM. Wynik, zważywszy że auto ma 14lat byłby spoko gdyby nie fakt że długoterminowe korekty czasu wtrysku paliwa były bardzo duże. Za głosem rozsądku pojechałem na sprawdzenie rozrządu i okazalo się że jeszcze nie jest tak jak powinno być. Po ustawieniu rozrządu na blokadach auto znacznie odżyło - 80-120 zrobiło w 5.5s trzy razy z rzędu w tych samych warunkach co poprzednio.

I teraz UWAGA najdziwniejsze i meritum sprawy:
Po kolejnym odpaleniu auto znow bylo zamulone i robi 80-120 w 6.1s.
Rozrząd sprawdzony wszystko ok, kompresja ok, błędów brak poza tym o niesprawnych katalizatorach bank1 i bank2.
Świece i cewki wymienione. Lewego powietrza nie łapie.
Czy ktoś ma jakieś sugestie co do przyczyny spadku mocy w tak nagły sposób?

Niemożliwe, Testy robione na przestrzeni kilku godzin - te same warunki pogodowe. Ewidentny spadek mocy.
Możliwe żeby drugie sondy i błąd niesprawności katalizatorów spowodował ucięcie ok 20-30KM ?