Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Brak kontrolki Check Engine - VC

Dominik gts
 Share

Recommended Posts

Witam od niedawna  jestem posiadaczem Vectry C 1.8 GTS i mój problem polega na tym ,że po włączeniu zapłonu wcale nie zapala się kontrolka Check Engine tak jak by jej nie było. Proszę o porady jak rozwiązać ten problem. Pozdrawiam ;)

Edited by Cretux

Witam od niedawna  jestem posiadaczem Vectry C 1.8 GTS i mój problem polega na tym ,że po włączeniu zapłonu wcale nie zapala się kontrolka Check Engine tak jak by jej nie było. Proszę o porady jak rozwiązać ten problem. Pozdrawiam [emoji6]
Może sprawdzić żarówkę w licznikach. Może palił się check engine, a ktoś specjalnie wyjął żarówkę żeby nie było widać...

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Wyjmowałem zegary i jak popatrzyłem to nie ma żarówek tylko są ledy wlutowane na płytce głównej 
To jak już wyjąłeś to można było iść do elektronika żeby przelutował na wszelki wypadek. Albo podłączyć jakiś mały prąd i sprawdzić czy świeci

A może być tak że nie ma tej kontrolki tylko dopiero podczas błędu zapaliła by się w tym wyświetlaczu na obrotomierzu ? 
U mnie w opel signum po przekręceniu kluczyka zawsze zapala się ikona silnika i jeżeli są błędy to samochód z kluczem płaskim. Po rozruchu wszystko gaśnie nawet jeśli są błędy

Rozważałem kwestie bezpiecznika ale nie mam pojęcia który to może być a wszystkich nie chce wyjmować. czy w ogóle jest takowy bezpiecznik ? 

Zerknij sobie4a075ab2d5a0ca65c8ec12f4b4eda85c.jpg551c018c59f99407b46d1d3a5d9879ca.jpg57c7b131fa71a81515b5a4a00778f849.jpg

w celu sprawdzenia samej kontrolki odepnij przewód z przepływomierza i odpal silnik auto powinno wejść w tryb serwisowy a ty powinienes na liczniku uzyskać soczysty pomarańczowy błąd typu check engine po diagnozie podepnij przewód z powrotem check niestety powinien zabawić chwile dłużej jak sama "awaria"

Witam.sprawa wygląda następująco kontrolka nie świeciła ponieważ bezpiecznik był wyjęty :P. po wożeniu bezpiecznika świeciła cały czas po odpaleniu,pojechałem do kumpla na diagnostykę i pokazało błąd sondy lambda tej za katalizatorem. stwierdził uszkodzony katalizator bo 2 sondy na wykresie pokazywały że działają sprawnie . 

• 2 years later...

Witam odgrzeję nieco temat,

w otrzymanej niedawno Vectrze 2003 2.2 CDTI nie palą się ikonki check ani ikona od rezerwy paliwa. Dodatkowo od niedawna na małym wyswietlaczu po lewej stronie licznika wyświetla się błąd samochodu z kluczem - silnik wchodził w tryb awaryjny przy mocniejszym dodaniu gazu, poruszałem nieco wężykami podociskałem kable i tryb awaryjny już nie występuje. Co może być przyczyną nie pojawiania się ikon check oraz rezerwy? 

20 godzin temu, StefanPies napisał:

Co może być przyczyną nie pojawiania się ikon check oraz rezerwy? 

zaślepione / wylutowane diody w liczniku 

• 2 months later...

Też miałem taką sytuację, ktoś wyjął po prostu bezpiecznik. Wtedy oprócz Checka nie miałem też kontrolki od Air-Bagu. Te liczniki mają diody, więc jedyna opcja (o ile komuś się chciało, to właśnie wylutowanie samej diody). Aczkolwiek nie wiem czy one nie są w szeregu tj. jak wylutujesz jedną, czy reszta by świeciła? Wydaje mi się że nie, ale mogę się mylić. Najlepsza opcja to sprawdzić działanie kontrolek Op-Comem. 

Ja mam natomiast inny problem i to w dwóch takich samych Vectrach - te same silniki 1.8 i ten sam rocznik. Jedyne (takie same stale powracające błędy) to nie działający 1 bieg wentylatora. W trakcie jazdy bez przerwy świeci mi ikona - auto z kluczykiem, jakiś chwilowy błąd. Po czasie gaśnie i wraca. Jest to wkurzające, z autem totalnie nic się nie dzieje, nie wchodzi w żaden tryb awaryjny itd. Check też się nie pali. Czy uszkodzony ECU lub moduł wentylatora dawałby takie objawy z tą kontrolką? 

Ps. Dodam że dziś miałem chwilę czasu i akurat w mojej działa tylko 2 bieg, sprawdziłem to 1 i 3 nie ma (Op-Com). Ale słychać że idzie sygnał na przekaźniki z ECU więc, czy podejrzewać w takim razie sam moduł wentylatora? W drugim Oplu natomiast nie idzie włączyć żadnego biegu i żaden przekaźnik nawet nie cyka. Natomiast jak odpalę auto i włączę klimatyzacji, to po chwili wiatrak rusza. 

Edited by Ronal
Uzupełnienie informacji

• 10 months later...

Po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu na zapłon nie pojawia się check engine, co uniemożliwia odpalenie samochodu. Check engine pojawia sie po kilku lub kilkunastokrotnym przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon. Gdzie szukać przyczyny powyzszego problemu. Bezpieczniki sa ok. Pacjent vectra C 1.9 cdti 2005 r. 

Kolego @Drakula74 temat przeniesiony.

Podłącz pod komputer i odczytaj błędy.

Pozdrawiam

Edited by Cretux

• Cretux changed the title to Brak kontrolki Check Engine - VC