Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

brak wspomagania

marwis1982@wp.pl
 Share

Recommended Posts

witam,

prośba o pomoc, wczoraj dosłownie pod domem przestało działać wspomaganie i ledwo udało mi się zaparkować, prawie nie idzie kręcić kierownicą, sprawdzam poziom płunu wspomagania a na miarce sucho, ile powinna wskazywać miarka? samym końcu jest jakiś centymetr o mniejszej średnicy, pompa TRW, i jeszcze jakim płynem zalać?

Edited by marwis1982@wp.pl

4 godziny temu, marwis1982@wp.pl napisał:

i jeszcze jakim płynem zalać?

Może być np. febi 6161 i na początek sprawdź szczelność maglownicy bo możesz się zdziwić że za kilka dni nie ma płynu.

Witajcie. Podobny problem ale inne pytanie. U siebie zobaczyłem że coś mi wycinka a dwa dni później jak żona jechała samochodem to odcielo jej wspomaganie. Podejrzewam że coś się rozszczelnilo i płyn uciekł. We wtorek mam umówionego mechanika ale jutro muszę zrobić jakieś 50km. Czy jest to niebezpieczne? Czy może mi całkowicie zablokować skręcanie czy po prostu będzie skręcić jak star bez wspomagania? Nic mi się tam nie zatrze? 

Gdyby ktoś w przyszłości miał podobny problem. Niezalecana jest jazda bez płynu we wspomaganiu. Może się to skończyć zatarciem pompki wspomagania. Sama jazda nie szkodzi aż tak bardzo, gorsze są manewry - zwłaszcza parkowanie. Ja przejechałem jakieś 60km + 4 parkowania i na szczęścia pompka nie padła. Wystarczyło uszczelnić połączenia przewodów i uzupełnić płyn.