Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

VC 1.8 GTS benzyna 122 KM - powyżej 130 km/h głośny silnik/wydech

Share

Recommended Posts

Witam,

tak jak w tytule, powyzej 120 km/h na 5 biegu silnik zaczyna chodzić niekomfortowo glośno. Silnik sprawdzany na komputerze, nie znalazł żadnych błędów. Myślę, że to kwestia układu wydechowego (opony też zmieniona na dużo węższe)  bo jak przy 120 puszczam gaz to faktycznie chodzi ciszej. Na kanale sprawdzałem i nie ma nigdzie dziur ani luzów w układzie wydechowym. Co prawda zarówno tłumik jak i caly układ jest mocno skorodowany. Planowalem wymienić to na wiosne ale za bardzo przeszkadza mi ten hałas. Teraz moje pytanie, o ile jest to faktycznie spowodowane układem wydechowym, w ASO powiedzieli mi chorą stawkę za cały wydech. Chcialbym zrobić to na zamienniku tylko nie za bardzo orientuje sie jaki sie sprawdzi i czego szukać, co zagwarantuje mi dobrą prace wydechu.

Znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/opel-vectra-c-1-6-1-8-uklad-wydechowy-gts-24h-i6662660180.html

A także:

http://www.polmostrow.pl/katalog-osobowe.php?os=osobowe&marka=OPEL&model=VECTRA_C&wersja=1.8&Menu=fromMenu

Czy faktycznie  jest jakiś ukryty sposób abym sam mógł sprawdzić czy faktycznie to kwestia wydechu ?

23 godziny temu, wojciechwaw napisał:

Czy faktycznie  jest jakiś ukryty sposób abym sam mógł sprawdzić czy faktycznie to kwestia wydechu ?

Odpal auto i wejdź pod nie i nasłuchuj. Ewentualnie druga osoba może gazu dodawać. Powinno być słychać nieszczelność. 

Jeżeli okazało by się że to tłumik to możesz kupić takie zamienniki.

Ja od 2 tygodni mam nowa rurę kolektorową oraz tłumik środkowy i nie widzę różnicy.(Był juz spawany 4 razy więc trzeba było wymienić)  :):)

48 minut temu, zychu91 napisał:

a na luzie jak mu przygazujesz t tez slychac ten dzwiek?

Tak, na luzie jak daje gazu też chodzi głośno. Może jestem przewrazliwiony bo przesiadłem się z diesla 2.0 na benzyne 1.8, w poprzednim nie mialem takich problemów.

39 minut temu, michalm83 napisał:

Odpal auto i wejdź pod nie i nasłuchuj. Ewentualnie druga osoba może gazu dodawać. Powinno być słychać nieszczelność. 

Myślisz, że taka nieszczelnośc jest tylko słyszalna na wyższych prędkosciach, powyżej 100 ? Wydaje mi się, że gdyby faktycznie to byłby któryś z tłumikow to huczałby na niższych prędkosciach.

13 minut temu, jamal8000 napisał:

Jeżeli okazało by się że to tłumik to możesz kupić takie zamienniki.

Ja od 2 tygodni mam nowa rurę kolektorową oraz tłumik środkowy i nie widzę różnicy.(Był juz spawany 4 razy więc trzeba było wymienić)  :):)

Udam się do mechanika i to sprawdzimy jeszcze raz. Troche mnie to niepokoi, ze jest taki głośny ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Ogólnie ten silnik po przekroczeniu 3000 obrotów robi się głośny. Więc może szukasz dziury w całym.

Wysłane z Xiaomi

Panowie, w dodatku sprawę komplikuje mi fakt, że kontrolka CHECK ENGINE, a własciwie podświetlenie tej kontrolki jest  chyba przepalone - muszę w chwili wolnej to wymienić - wiadomo to wiąże się z demontazem predkosciomierza. Od razu to zaobaczyłem, samochód mam 2 tygodnie. Sprawdziłem u mechanika czy jakis problem jest z silnikiem bo może odłączył to sprzedawca specjalnie. Jednak ani komputer ani mechanik nic nie znaleźli. W związku z tym, pomyslałem ze to może kwestia wydechu. 

Tak jeszcze z ciekawości, ile obrotów macie u siebie przy 140-160 km/h ?

Przy 16o to coś ok 4000 obrotów. Niestety 5 skrzynia i przy większych prędkościach ten silnik dostaje po d****.

Wysłane z Xiaomi

Jeszce pytanie z jakiego auta kolega się przesiadł do vectry 1.8 ?

Ja trochę pojeździłem sobie BMW E39 i jak wskoczyłem do swojej to myślałem że jadę taczką :D

26 minut temu, wigo napisał:

Jeszce pytanie z jakiego auta kolega się przesiadł do vectry 1.8 ?

Ja trochę pojeździłem sobie BMW E39 i jak wskoczyłem do swojej to myślałem że jadę taczką :D

VW PASSAT B6 2.0. Palił w mieście jak smok bo 10-11 litrów ropy ale komfort jazdy był nieporównywalnie lepszy. Vectre kupiłem z myślą o zagazowaniu tego silnika ale na chwilę obecna martwię się, że czegoś nie wykryłem przy kupnie bo przy 150 km/h to on mi chodzi jak samolot i wchodzi na 4500-5000 obrotów, jakies pomysły czym to może byc spowodowane ?

Jak już pisałem 122KM i 5 skrzynia powoduje że ten silnik pracuje na wysokich obrotach i jest głośny. Niestety jazda z takimi prędkościami jak piszesz mu nie służy. Zacznie pobierać olej i spalanie nie będzie niskie.

Jeśli masz 4500 obrotów przy 150 to coś jest nie tak.

Wysłane z Xiaomi

1 minutę temu, michalm83 napisał:

Jak już pisałem 122KM i 5 skrzynia powoduje że ten silnik pracuje na wysokich obrotach i jest głośny. Niestety jazda z takimi prędkościami jak piszesz mu nie służy. Zacznie pobierać olej i spalanie nie będzie niskie.

Wysłane z Xiaomi

Faktycznie brakuje tego 6 biegu, wiadomo takie prędkości osiagam raz na jakiś czas bo głównie jazda miejska ale mimo wszystko obroty wychodzą wedlug mnie poza normę, poza wartości podawane przez użyutkowników i producenta.