Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

XER, delikatne szarpanie i huczenie

Exma
 Share

Recommended Posts

Cześć chłopaki.

Mam problem z moim XER 140km. Otóż od wczoraj samochód zaczął mi delikatnie szarpać i huczeć na 2,3 i 4 biegu przy obrotach 2-3tys i prędkości 20-50km/h, przede wszystkim przy dodawaniu gazu i rzadko ale też przy odejmowaniu. Ktoś miał jakiś taki problem?

Niema gazu, błędów żadnych na zegarach niema, jakieś 2 tyg temu został wymieniony termostat, ogólnie samochód w bardzo dobrym stanie. Jedyna część do wymiany na tą chwili do łącznik elastyczny wydechu.. Olej wporządku, płyn chłodniczy też. Silnik na wolnych obrotach chodzi wporządku, sprzęgło też według mnie ok. 

Możliwe że przez uszkodzoną plecionkę sonda ma problem z odczytem składu spalin przez co sterownik źle dobiera mieszankę. Ja więcej pomysłów nie mam. Może ktoś jeszcze coś podrzuci

Problem rozwiązany. Mechanik stwierdził uszkodzony dyferencjał wobec czego auto potrzebuje nowej skrzyni biegów. Dzięki za pomoc :)