Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Pompa wody 2.0t signum

mariok24
 Share

Recommended Posts

Koledzy podrzuci może ktoś z Was co ile wymienia się pompę wody w silniku 2.0t opel signum (ewentualnie numer części). Czy przy okazji robić też rozrząd - przebieg 285 tysięcy obecnie i rośnie. Dzięki wielkie.

W chwili obecnej nic nie cieknie, rozrząd nie hałasuje. Zacząłem się zastanawiać bo koledzy z mniejszym przebiegiem wymieniali już rozrząd a pewnie i przy okazji pompę. Podjadę jeszcze do mechaniora niech zerknie. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

• 1 month later...

pompa wody znajduje się koledzy gdzieś w pod spodem turbo czy klatalizatora

bo dość często ubywa mi płyn , widać jak na postoju cieknie gdzieś po środku silnika,a dodatkowo jak się zatrzymam to kopci się dym od przypalonego płynu chłodniczego

no chyba że gdzieś pod katalizatorem czy turbo są jakieś węże od cieczy chłodzącej??

kanału ani podnośnika nie mam, ale mam zamiar do mechanika sie odezwać po nowym roku . 

Jak leci z pompy to na wydech nie lecie , wiec masz gdzie wyciek z przewodu lub moze na oringu przy laczeniu z nagrzewnica

pompa jest wyciągana bez rozpinania rozrządu, tylko trzeba mieć specjalną blokadę by się nie rozsypało. jak pompa sie rozpadnie to widać jak patrząc od góry na nią jak wali płyn

18 godzin temu, spiotrr napisał:

pompa jest wyciągana bez rozpinania rozrządu, tylko trzeba mieć specjalną blokadę by się nie rozsypało. jak pompa sie rozpadnie to widać jak patrząc od góry na nią jak wali płyn

Rafał stwierdził że jak leci mi na wydech i spala sie płyn to nie pompa , tylko gdzieś przy nagrzewnicy, i tam pewnie mechanik będzie musiał się zająć.

Gdzie by nie leciało, to powinien być ślad kolorowy po odparowanym płynie. Jak na auto z dołu spojrzysz, to powinno dać się łatwo namierzyć.

23 godziny temu, yamakasi napisał:

Rafał stwierdził że jak leci mi na wydech i spala sie płyn to nie pompa , tylko gdzieś przy nagrzewnicy, i tam pewnie mechanik będzie musiał się zająć.

Zerknij tu https://forum.vectraklub.pl/topic/196889-przewody-nagrzewnicy-wyciek/