Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wysokie spalanie na biegu jałowym + błąd P0420

Lex737
 Share

Recommended Posts

Witajcie

Samochód o którym mowa to Vectra C 1.8 GTS 122KM - bez EGR

A więc problemem jest wysokie spalanie na biegu jałowym pokazuje 1,4-1,8L, wcześniej było 0,7L i stopniowo wzrastało, dodatkowo wyskoczył błąd P0420-5A

Po skasowaniu błędu można przejchać czasem 100km czasem 200km a czasem 50km  zanim zapali sie checkengine i wywali błąd.  Dodatkowo czasem spalanie na postoju spada do 1,2L ale silnik wtedy cały się trzęsie.  Co może być przyczyną? 

Zostało wymienione:

-katalizator na nowy ( w starym urwał się wkład) - po wymianie było ok przez ok 15tys km.  Teraz błąd znowu wraca

- sonda lambda 2 ( za katem) 

- świece (GM) 

- listwa zapłonowa

- przepustnica powietrza

- filtr powietrza

• 1 year later...

cześć podepnę się pod temat ponieważ mam taki sam błąd w tym samym silniku, zacznę od początku, wszystko było ok aż trafiłem na studzienkę i urwałem wydech od złącza elastycznego do końca oraz ze wszystkim urwała się druga sonda lambda, zamówiłem nowy wydech i sondę NTK, wymieniłem pokasowałem błędy i na początku było wszystko ok, następnego dnia na trasie wywaliło P0420-5A (Wydajność systemu katalitycznego poniżej wymaganej wartości ( Bariera1)-obecny) ale normalnie się kasuję, po skasowaniu wywala losowo jak u kolegi wyżej raz po 20 km drugi raz po 200 albo i więcej, jak do tej pory pojawiał się tylko na LPG. Co mogę jeszcze sprawdzić ?? czy może nowa sonda wariuje?? pomoże ktoś ? mam op-coma wiec mogę co nieco posprawdzać tylko co ?? wydech wymieniony od katalizatora do końca nowy, tylko kat został stary, silnik pracuje równo i ma moc jak przed awarią, po zapaleniu błędu praca silnika się nie zmienia. Dodam jeszcze że spalanie w normie benzyny jak i LPG.

Edited by piekaro