Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

zanika wspomaganie tylko w prawą stronę


schemat9
 Share

Recommended Posts

Witam, mam taki problem w moim aucie że na zimnym silniku zanika wspomaganie ale tylko w prawą stronę, w lewą stronę wspomaganie działa prawidłowo że można jednym palcem kręcić.

Po przejechaniu około 5km wspomaganie zaczyna działać już prawidłowo, ktoś wie co może być przyczyną że wspomaganie zanika tylko w prawą stronę i na zimnym silniku?

Pompa wspomagania pracuje u mnie bardzo cicho bez niepokojących dźwięków, płynu od wspomagania nie ubywa i płyn  jest czysty, krzyżak smarowałem kilka razy i nic nie dało, ładowanie sprawdziłem i jest na zimnym silniku 14,1v a na ciepłym pokazuje od 13,6v do 13,8v,  akumulator ładowałem ale to też nic nie pomogło, na komputerze byłem i nie pokazuje żadnych błędów, kontrolka kierownicy na zegarach też się nie świeci. Auto to vectra c caravan 2.0dti 2004r

Edited by schemat9
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam, podłączę się pod temat a mianowicie mam podobny problem, z tym że wspomaganie działa ale kierownica trochę ciężej chodzi jak chodziła w obydwie strony przy skręcie.Miałem regenerowaną maglownice jak maglownica to i płyn,wymienione drążki.Nie ma ubytku płynu, pompa pracuje cicho przy skręcie(nie słychać buczenia) ,akumulator jest naładowany.Żadne kontrolki i błędy nie wyskoczyły,a wiec nie wiem już gdzie mam szukać usterki.Dodam jeszcze ze zaczeło mi się tak dziać jak temperatura spadła poniżej 0 stopni ,na początku jeszcze się to naprawiło jak się silnik zagrzał,a teraz już nawet przy zagrzanym silniku ciężej chodzi.Proszę o pomoc<_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...
UP