Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zakup auta na czesci.

Recommended Posts

Witam, vectr c na czesci jest mnóstwo w obiegu i tu mam pytanie do znawców tematu. Np.trafią mi się vectra c w Niemczech z przeznaczeniem na czesci jak wygląda sprawa dokumentów auta . Jadę kupuję >muszę zgłosić zakup auta u nas czy jedynie papiery w kieszeń od Niemca , przywoze auto , auto się rozpływa na czesci jako dawca A papiery leżą?.

Pytam bo chcę nabyć dawce dość bogatego aby lekko wzbogacić swoją vc ze stanu bidaedyszyn. Tylko nie wiem właśnie czy procedura jest taka sama z papierami jak przy aucie na handel czy inna. 

• 2 weeks later...
4 godziny temu, krzysiek16v napisał:

Możesz normalnie kupić, przywiezc i w PL zrobić z nim co chcesz :)

Obyś na czas transportu miał jakiś dokument zakupu ( umowa, faktura )

Ale wtedy auto znika w świetle prawa ? Chodzi o to ze nie orientuję się w kwestiach dokumentów żeby potem nie zapukali do drzwi ze nabyłem auto i gdzie ono się rozplynelo.

Znika.

ALE

Pozostałe części będziesz chciał sprzedać. Jak udokumentujesz ich pochodzenie w razie kontroli ?

W świetle prawa, nie można rozbierać i sprzedawać aut na części, bez posiadania stacji demontażu pojazdów. Pozatym nie posaidajac działalnosci nie wystawisz faktury, a wtedy może wkroczyć US.

Zobacz jak czeszą za handel fajkami, czy alkoholem bez akcyzy, sprzedaż części to ta sama liga, tak zwana "czarna strefa"

hmm poniosło

Sam miałem wystawione parę gratów na sprzedaż na olx. Raz zdarzyła mi się taka sytuacja. Dzwoni koleś, pyta o jakieś części i czy wystawiam fakturę, odpowiadam że nie... Temat się urwał.

Za tydzień od tej rozmowy przyjeżdża dwóch gości. Powiedzieli że dzwonili kiedyś i wymieniają co im trzeba, a ja z nikim nie byłem umówiony na sprzedaż tego co wymieniali... Coś mi zaczęło tu nie pasować, strasznie się motali w rozmowie, najpierw że chcą skrzynie, mowie ze nie mam, po chwili ze lusterko, a potem że to i tamto. Myślę sobie kurde nie wiedzą czego chcą, przyjeżdżają bez uprzedniego dzwonienia, pozatym skąd maja moj ADRES!! jeżeli nikomu nie podawałem, sprzedawałem tylko wysyłkowo. Bardzo mi to nie pasowało. W końcu mówię do nich że żadnych części nie mam, coś mi tam zostało, z naprawy samochodu po dzwonie, ale sprzedażą części sie nie zajmuje. Oni sie troche zmieszali, spytali tylko czy ktoś w okolicy ma jeszcze jakieś cześć. Wskazałem kolegę, mieszka niedaleko i na pewno części których potrzebują. Powiedzieli ok dziękujemy wstąpimy tam w takim razie. Kolega ma zarejestrowana działalność od dawna, z szyldem, przed firmą. Potem dzwonie do kolegi, a on mówi "że u niego nikogo takiego nie było"...

Edited by kupier

Chyba nie czytałeś, człowiek przyjeżdża bez umówienia się co do sprzedaży. Mówi że dzwonił, a nie dzwonił. Skąd miał adres ? Dlaczego nie przyjechał do kolegi która ma zarejestrowana działalność ?

No dobra to skarbówka ściga to wiadomo. Ale chodzi mi o to jest w Niemczech opel taki jaki mi pasi jadę kupuję spisuje umowę , ściągam do pl. Robię przekladke , resztę sprzedaje i finito ? Wystarczy mieć dowód na kupno grata ?

a to nie jest tak ze jak zostanie Ci potem sama buda to musisz zezlomowac i miec na to papier, ze taki samochod o takim numerze VIN zostal zezlomowany?

a to nie jest tak ze jak zostanie Ci potem sama buda to musisz zezlomowac i miec na to papier, ze taki samochod o takim numerze VIN zostal zezlomowany?
A po co ten papier. Auto nie jest nigdzie zarejestrowane? . Z tą skarbówka też przeginacie. Jakby mieli ścigać każdego kto wystawia części na sprzedaż to by urzędników zabrakło.

Wysłane z Xiaomi

5 godzin temu, michalm83 napisał:

A po co ten papier. Auto nie jest nigdzie zarejestrowane? . Z tą skarbówka też przeginacie. Jakby mieli ścigać każdego kto wystawia części na sprzedaż to by urzędników zabrakło.

No że skarbówka to wiesz jak jest jak nie będziesz szalał z handlem częściami to nawet Cię nie zauważa chyba ze zaczniesz się rozkrecac :)

O matko jedyna dajcie już spokój z US.

Jeśli sprzeda jedno auto to nie będzie to miało znamiona prowadzenia działalności gospodarczej i nic mu nie zrobią. 

Jako osoba prywatna nie wystawisz faktury ani paragonu ale możesz pisać umowy kupna sprzedażny. To już tak na upartego jeśli chcesz być na prawie. 

Dochód z tych umów wykażesz w PIT bodajże 32 w rubryce inne.

O to mi nie chodzi jak o same papiery auta . Kupie , sprowadze , rozbiore,  sprzedam . A jak ktoś zapuka i powie ze nabyłem wtedy i wtedy auto i gdzie ono jest. Nie wiem czy jest wymiana międzynarodowa takimi informacjami kto nabył dane auto.