Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Historia pojazdu

Recommended Posts

Mozesz napisac maila na customer.care.pl@opel.com

Oczywiscie musisz podac nr VIN auta. Bez zgody wlasciciela podadza Ci tylko dokladna date kiedy  i  przy jakim przebiegu auto ostatnio bylo u nich w ASO. Z regulu odpisuja w ciagu kilku godzin

20 godzin temu, pkjack napisał:

Mozesz napisac maila na customer.care.pl@opel.com

Oczywiscie musisz podac nr VIN auta. Bez zgody wlasciciela podadza Ci tylko dokladna date kiedy  i  przy jakim przebiegu auto ostatnio bylo u nich w ASO. Z regulu odpisuja w ciagu kilku godzin

Dzięki za info. Wczoraj wieczorkiem napisałem pod ten adres, a dziś dostałem od nich informacje z przebiegiem. I nawet się zgadza z tym co kupiłem :D

A teraz wklejam odpowiedź od Opla dla innych:

Szanowny Panie,

W związku z Pańskim zapytaniem dotyczącym samochodu Opel Vectra o numerze nadwozia W0L0xxxxxxxxxxx. Uprzejmie informujemy, iż ostatni przebieg samochodu, który był odnotowany w autoryzowanym serwisie dnia 2017/02/28 wynosił 207 495 km.

Uprzejmie informujemy, iż nie mamy możliwości przekazania informacji na temat historii serwisowej wyżej wymieniongo pojazdu. W celu uzyskania informacji dotyczących pojazdu zachęcamy do rejstracji na stronie MyOpel, na której po zarejstrowaniu istnieje możliwość sprawdzenia historii serwisowej pojazdu oraz wiele innych ciekawych a zarazem cennych informacji.

Z poważaniem,

Luiza Zielezinska
Dział Obsługi Klienta

c.d

Po mojej rejestracji w MyOpel nie mogłem znaleźć informacji o historii swojej VC, więc napisałem znowu do opla z prośbą o pomoc. I taką dostałem odpowiedź:

Szanowny Panie,

W nawiązaniu do Pańskiej korespondencji dotyczącej pojazdu marki Opel Vectra o numerze nadwozia W0L0xxxxxxxxxxx, uprzejmie informujemy iż możliwość wglądu w historie serwisowa pojazdu na portalu myOpel może Pan uzyskać po dokonaniu przeglądu okresowego pojazdu bądź wykonaniu czynności serwisowych i weryfikacji przez doradcę serwisowego w Autoryzowanym Serwisie Opel. Jednocześnie informujemy aby uzyskać wgląd do calej historii serwisowej pierwszy własciciel pojazdu musi dokonać usunięcia konta na portalu myOpel.

Mamy nadzieję, że powyższe wyjaśnienia okażą się wystarczające.

Z poważaniem,

Luiza Zielezinska
Dział Obsługi Klienta

Dobrze, że chociaż przebieg mi sprawdzili i potwierdził się zadeklarowanym przez sprzedającego. A do ASO raczej się nie wybieram.

Mam nadzieję, że powyższe info od opla komuś się przydadzą.

Edited by Cretux

Ja tak sprawdzalem przebiegi 3 aut ktorymi bylem zainteresowany. Z ostatnim ktorym najbardziej bylem zainteresowany i ktory zakupilem wybralem sie do serwisu ASO z wlascicielem i za darmo udzielili mi calej histori serwisowej, przebiegach naprawach itp. Wiec na plus dla nich ;). Chociaz nawet jak wczesniej dzwonilem do ASO w ktorym vectra byla serwisowana podajac tylko nr VIN topracownik i tak udzielil mi duzej ilosci informacji o aucie. Wiec chyba zalezy od ASO i zyczliwosci pracownika :D

Edited by pkjack

13 godzin temu, Cretux napisał:

Uprzejmie informujemy, iż ostatni przebieg samochodu, który był odnotowany w autoryzowanym serwisie dnia 2017/02/28 wynosił 207 495 km.

Taka informacja ma sens jeżeli jest jakakolwiek ciągłość wpisów w ASO, bo co to za problem pojechać np. na wymianę żarówki do ASO, żeby cokolwiek odnotowali...

Nie piszę konkretnie o Twoim aucie, ale ogólnie.

Wymiana żarówki chyba nie jest wpisywana w historię. Ale wymiana oleju już tak.
Prawda jest taka że jak się chce zakombinować to żadne historię cepiki i inne programy w tym nie przeszkodzą.

Wysłane z Xiaomi

2 godziny temu, michalm83 napisał:

Wymiana żarówki chyba nie jest wpisywana w historię.

Jest - poniżej przykład

Data 2014-02-21

Opis czynności Wymiana jednej żarówki halogenowej

Przebieg 100 585 km

Serwis Opel Mucha Tychy
ul. Beskidzka 51
43-100 Tychy, śląskie

Data 2013-12-27

Opis czynności Wymiana żarówki PP doświetlania zakrętów

Przebieg 98 170 km

Serwis Opel Mucha Tychy
ul. Beskidzka 51
43-100 Tychy, śląskie

Dnia 10.11.2017 o 23:30, Sizon napisał:

Taka informacja ma sens jeżeli jest jakakolwiek ciągłość wpisów w ASO, bo co to za problem pojechać np. na wymianę żarówki do ASO, żeby cokolwiek odnotowali...

Nie piszę konkretnie o Twoim aucie, ale ogólnie.

Wiem, że można i tak kombinować. Ale może lepiej żyć w niewiedzy :D VC mi jeździ, jestem zadowolony. Jak kobieta. Wygląda na mniej niż ma :P

• 1 month later...

Panowie na OLX jest mnóstwo ogłoszeń z ofertą sprawdzenia VIN

Za 30-50PLN dostajecie rozkodowanie VIN jeśli chodzi o wyposażenie oraz pełną dostępną historie z ASO

Akcje serwisowe , Akcje diagnostyczne itd. Wszystko co jest w bazie dostępne.

Wysyłasz do gościa VIN i facet Cie informuje do jakich danych ma dostęp. 

• 4 months later...

Witam. Gdzieś kiedyś widziałem, chyba nawet tu na forum, że ktoś pisał maila do niemieckiego ASO Opla w celu potwierdzenia przeszłości auta... Czy ma ktoś  takiego przykładowego maila i mógłby go podesłać? Chciałbym z ciekawości sprawdzić przebieg i historię... Książkę serwisową mam i jakieś inne papiery, ale każdy z nas wie jak to jest przy zakupie auta od handlarza.

Nie wiem jak w innych miastach,ale swego czasu w Pile w Oplu nie robiono problemu z historią pojazdu,sam mam wydruk na 3 kartki A4

• 7 months later...

Witam panowie jestem w komisie właściciel zalecił mi sprawdzić autentyczność przebiegu mówi że płaci się 60 zł Gdzieś można uzyskać taką informację może jakaś strona?

Autentyczności przebiegu to Ci nawet wróżbita Maciej nie potwierdzi. 

Znam przypadki że komputery swoje a faktyczny przebieg swoje. Polak potrafi. 

Jak masz papiery to coś znajdziesz CEPiKu coś tam Ci powiedzą w ASO. W niektórych modelach można odczytać przebieg z ECU.

Edited by michalm83

11 minut temu, Gepard_G napisał:

Dlaczego nie?

Tak z powietrza ciężko stwierdzić co mogło być a co nie. Trzeba zobaczyć konkretne auto i całą jego historię.

Gdzie tą historię bo on jest sprowadzony w papierach co ma?