Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wyciek 2.0 DTI

Raulek5
 Share

Recommended Posts

Witajcie.Jakiś czas temu łatałem wycieki z mojego silnika, miałem uszkodzoną uszczelkę z pokrywy klap zawirowań. Wymieniłem i liczyłem, że to koniec :) Jednak sprawdzam i okazuje się, że dalej pod autem mam kropkę z oleju a drobny wyciek jest z miejsca, które zaznaczyłem na zdjęciu. To jest zaraz pod klapami zawirowań na rogu i kapie między innymi na wężyk zaznaczony strzałeczką. Pompa vacum na pewno mi nie puszcza. Teraz pytanie, czy w tym miejscu jest jakaś uszczelka ? Coś przez co mógłby się olej wydobywać ? 

4.jpg.15abcc462fb71130373331c25a051ba8.jpg

Przed wymianą uszczelki pokrywy klap byłem na myciu silnika, właśnie żeby zlokalizować wycieki, a że leciał olej z tych klap zawirowań to byłem pewien, że on kapie i tyle, zrobię i gotowe. Tymczasem okazuje się, że nie. Żadnych innych mokrych miejsc nie znalazłem, poza tym zaznaczonym na zdjęciu. Pierwszą myśl jaką miałem to pompa vacum, ale jakiś czas temu wymieniałem, nowa uszczelka była założona i sprawdzałem dziś to pod pompą suchutko. Już z pół centymetra ponad tym rogiem,który zaznaczyłem na foto, jest suchutko. Olej jest na skraju ale tak od spodu.

Tu brak szczelności osi klapek,sprawdź czy w wężyku do siłownika jest olej bo może sam siłownik dziórawy i olej przelatuje na dół.

rtuK60b.jpg

Tu może spod czujnika doładowania brak oringa lub uszkodzony.

pwU6DZS.jpg

Hmm, map sensor odpada, bo tam ładny jest oring i szczelny :) Ale ten siłownik muszę sprawdzić, możliwe, że to on puszcza :) Dziękuję za nakierowanie gdzie ewentualnie jeszcze szukać przyczyn :)

15 godzin temu, Dziadek vec napisał:

Tu brak szczelności osi klapek,sprawdź czy w wężyku do siłownika jest olej bo może sam siłownik dziórawy i olej przelatuje na dół.

Twój trop okazuje się trafiony, muszę tylko jeszcze potwierdzić dokładnie czy to z siłownika leci, czy z tej osi klapek. Powiedz mi proszę, jeśli się okaże, że to z osi klapek to co powinienem zrobić ? Jak się do tego zabrać ? Bo siłownik jak będzie puszczał to wiem, wymienić i git :D 

Bo wymieniałem uszczelki pod klapkami, a nie bardzo się orientuję o co chodzi z tą osią klapek :(

7 godzin temu, Raulek5 napisał:

nie bardzo się orientuję o co chodzi z tą osią klapek

Tak zdejmujemy siłownik klapek.

J58WyFK.jpg

Tu na czerwono masz ośke klapek i jak jest wyrobiony otwór wyjścia osi klapek to tamtędy będzie leciał olej wypychany ciśnieniem doładowania z kolektora dołądowania trza zajrzeć do tego kolektora ile tam oleju się zbiera.Samej oski lub uszczelnienia nie kupisz to jest kompletna część.

nLDgjSY.jpg

Możesz sprawdzić jeszcze czy czasem nie wycieka spod trawersa lub pokrywy zaworów.

Edited by Dziadek vec

Dziękuję Ci bardzo :) Teraz mi rozjaśniłeś sprawę :) Jestem już 100 % pewien wycieku w tym miejscu, tzn albo ze sterownika, albo z osi. Bo widzę, że bez rozbierania tego nie da się niestety wykluczyć jednoznacznie :) Ale już wiem co i jak, będę mógł działać. Jeszcze raz dziękuję za pomoc :)