Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Błąd p0302-00 czy to może być cewka

Giro_GSi
 Share

Recommended Posts

Witam,
Wczoraj podłączyłem op-coma żeby uaktywnić BC i przy okazji sprawdziłem błędy silnika, wyszło mi coś takiego. :

P0302-00 wykrywa przerwa w zapłonie cylindra 2

Na desce nie było żadnego błędu, silnik chodził normalnie, tylko trochę na zimnym poszarpywał, jak już ssanie puscilo, to już było ok.
Czy to może być objaw kończącej się cewki
DSC_0058.JPG.ac4672d3888e45e7d93c0ce2e8f34890.JPG

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Aha pacjent to VC kombi 2006 rok z20net

Świece kiedy zmieniane?
No nie wiem, bo samochód kupiłem parę dni temu.
Wykręce i zobaczę jak wyglądają

Świece sprawdzone, moim zdaniem chyba do wymiany, ale narazie muszę dobierać kasy, bo trochę kosztują.

A tak po zatem to mam pytanie, jest jeszcze taki objaw jak jest silnik zimny,to przez pierwsze kilka sekund chodzi tak jakby go zalewało i trochę tak jakby na trzy gary, ale po 5 s już jest ok, czy to może być też wina świec

Świece sprawdzone, moim zdaniem chyba do wymiany, ale narazie muszę dobierać kasy, bo trochę kosztują.

A tak po zatem to mam pytanie, jest jeszcze taki objaw jak jest silnik zimny,to przez pierwsze kilka sekund chodzi tak jakby go zalewało i trochę tak jakby na trzy gary, ale po 5 s już jest ok, czy to może być też wina świec

Najlepsze są najzwyczajniejsze w świecie świece, 50 zł komplet

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Najlepsze są najzwyczajniejsze w świecie świece, 50 zł komplet

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Rozumiem, ale chłopaki tu na forum polecają ngk pfr6t-10g i nawet takie według katalogu mi gościu powiedział w sklepie 45 zł szt

9 minut temu, Giro_GSi napisał:

Rozumiem, ale chłopaki tu na forum polecają ngk pfr6t-10g i nawet takie według katalogu mi gościu powiedział w sklepie 45 zł szt

No właśnie na forum chłopaki pisali, że na świecach NGK może wystąpić nierówna praca silnika, gdyż mają większą przerwę jak większość innych świec.

No właśnie na forum chłopaki pisali, że na świecach NGK może wystąpić nierówna praca silnika, gdyż mają większą przerwę jak większość innych świec.
To widocznie jeszcze wszystkiego niedoczytalem, a próbował ktoś już zmniejszać ta przerwę.
To jakie świece polecasz

3 minuty temu, Giro_GSi napisał:

To widocznie jeszcze wszystkiego niedoczytalem, a próbował ktoś już zmniejszać ta przerwę.
To jakie świece polecasz

Trudno mi coś konkretnego polecić, bo nie miałem problemów ze świecami. Wcześniej używałem ori GM, NGK, a teraz mam Denso K20TT i dobrze chodzą.

Trudno mi coś konkretnego polecić, bo nie miałem problemów ze świecami. Wcześniej używałem ori GM, NGK, a teraz mam Denso K20TT i dobrze chodzą.
A czy masz silnik z20net?

1 minutę temu, Giro_GSi napisał:

Masz w moim opisie, że 1.8 ( Z18XE )

1 godzinę temu, Giro_GSi napisał:

Kup ORI GM i sprawdzisz, na domyślnej świecy MUSI dobrze chodzić, bez jaj, najwyżej będziesz mieć na zapas... Po co od razu DENSO, NGK za 160 zł za komplet ?

Świeca, cewka, Sterownik silnika, głowica - po kolei do eliminacji....

Wysłane z San Escobar

Ok, zacznę chyba od najtańszej rzeczy, świece

Podepne się do tematu, żeby nie zakładać nowego. U mnie wyskakuje ten sam błąd - wymienione świece i silnik na biegu jałowym pracuje równo natomiast przy przyspieszaniu się dławi i występuje objaw taki jak na filmie ponizej. Dodam że silnik na zimnym odpala idealnie, dopiero po rozgrzaniu zaczyna szarpać. Macie jakieś pomysły?? Do tego czasami okazuje się kontrolka auta z kluczykiem. Auto z LPG. Moc powyżej 2,5 tys obrotów ma normalna.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edited by malybu

Na benzynie tak samo. Świece wymienione. Dodam, że na rozgrzanym silniku auto przebiera raz pracując na 3 gary raz na 4 i dławi się przy przyspieszaniu tak do 3 tys obrotów. Potem ma moc normalnie - na zimnym silniku tak się nie dzieje. Objawy takie same na PB i LPG. Zauważyłem też że auto przy 6 stopniach na zewnątrz szybko nagrzewa się do 95 stopni i załącza się wentylator.

Podaje tylko wypadanie zapłonu cylinder nr 2. Komputer elm327 także szału nie ma muszę podjechać do jakiegoś mechanika.

Tak to jest jak piszą 2 osoby na raz w jednym temacie z tym samym problemem. U ciebie jest 1 cewka zespolona, więc zostaje podmiana na inną. Możesz też popatrzeć czy nie ma przebić