Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

brak komunikacji z czujnikiem deszczu

dawid27
 Share

Recommended Posts

cześć koledzy mam problem w vectrze c przedlift , a mianowicie nie dziala czujnik deszczu , na opcomie wyświetla :

B1335 - Czujnik deszczu, napięcie za niskie
(02)  - Nie występuje

B1020 - Brak komunikacji z czujnikiem deszczu
(71)  - Obecny
czujniki sprawdzalem lacznie z 5 sztuk i ciagle brak komunikacji .

sprawdzilem tasme , na pinie 1 i 2 pokazuje okolo 12v czyli ok . ma ktos moze schemat gdzie w recu wchodzi 3 pin czyli sygnał?

jak nie taśma to pozostaje rec i tutaj tez mam pytanie -trzeba go kupic wylogowanego i zalogowac u siebie tak  ?

Mam to samo i w sumie jeszcze się z tym nie uporalem ale jednym z powodów awarii może być też uwalony uec. Przynajmniej tak wynika z Tisa. Ja u siebie wymieniłem rec i nic się nie zmieniło więc albo uwalony uec albo kupiłem uszkodzony rec. Możesz kupić niewylogowany Rex ale musisz mieć do niego kod z auta z którego on pochodzi. 

sprawdzilem tasmy - sa ok ,na pinie 1i2 mam 12 v na pinie 2i3 mam 10.6 v ,tasma normalnie ma przejscie pomiedzy rec a czujnikiem 

a jak wymieniales rec to patrzales na numery seryjne czy nie ? 

Nie patrzyłem. Kupowałem od osoby z forum i niby miał działać. Wyczytałem w Tis, że uec też jest powiązany z czujnikiem i może być przyczyną. Nie mam niestety teraz dostępu do tis-a więc więcej nie jestem wstanie na chwilę obecną pomoc. Ja już prawie rok tak jeżdżę bo nigdy nie ma czasu ani chęci aby to ogarnac. Za dwa tygodnie będę w domu i mam zamiar się  za to w końcu zabrać także jak nie ogarniesz tego do tej pory to może razem coś się wymyśli. Op-comem nic przy czujnikach ne grzebałeś? 

opcomem sprawdzilem tylko bledy z komunikacja ,w uec i rec normalnie przy programowaniu mam ze czujnik występuje , a popsuło sie samo z nia na dzień trzeba poszukac rec, w razie czego wymienie uec i bedzie wszystko bedzie wiadomo

jedynie mnie zastanawia bo pin 1i2 to zasilanie i masa , a na pinie nr 3 mam ciagle okolo 10.6 v nie wazne czy jest czujnik podpiety czy nie  a ten pin odpowiada za sygnał ,trzeba bedzie sie troche pomeczyc 

Edited by dawid27

• 3 weeks later...
Dnia 9.11.2017 o 20:00, dawid27 napisał:

jeszcze nie walczylem z tym , na razie odpusciłem z powodu konczenia projektu corsy a z c20let , dzis na rolkach pokazala 438 km i na niej na razie sie skupiam 

U mnie problem rozwiązany. W moim przypadku pomógł tech2. Wcześniej wymieniłem REC na inny ale w sumie nie mam pewności, że mój uległ uszkodzeniu. Najpierw przed wymianą czegokolwiek jedź do kogoś kumatego niech pogrzebie tech-em2. W moim przypadku kilka chwil zabawy op-comem kosztowało mnie około 300zł.

• 1 month later...
  • 1 year later...

By naprawić uwalonego reca należy podegrać mu wsad do pamięci i od nowa go zaprogramować techem.
Opcom źle czyta to czy czujnik jest zaprogramowany czy nie.