Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Vectra c 1.8 16 v 2002 Awaria

Sobolina1
 Share

Recommended Posts

Witam jestem tu nowy. Posiadam Vectre c 1.8 16 V 2002 r 122 Kuca i mam problem . Od czasu jak ją kupiłem pali się serwis autko z kluczykiem, czasem jest tak ze kontrolka  autko z kluczykiem zgaśnie a pali się check kontrolka silnika .Auto potrafiło po przekręceniu kluczyka i odpaleniu popracować 3 sekundy nie równo szarpiąc i zgasnąć tyle żę taka przypadłość staje się bardzo żadko .Po ponownym uruchomieniu pali się kontrolka samochód z kluczykiem  i jest ok .Po pojechaniu na kompa wyszło iż jest bład 1550 tryb awaryjny przepustnicy oraz czujnik położenia przepustnicy przerwany obwód mechanik sugerował też czujnik wału korbowego.Mechanik mówił że jak będę dalej tak z tym jeździł to auto kiedyś nie odpali i miał rację stało się , samochód nie chce wgl odpalić czasem załapie ale zdycha zaraz . Pali się check engine, kontrolka autko z kluczykiem i kontrolka trójkącik auto w poślizgu dodam ze jak kręcę rozrusznikiem to w tym momencie zapala się ABS i gaśnie jak przestane używać rozrusznika, Sprawdziłem wszystkie wtyczki porozpinałem je poczyściłem hm sprawdzałem bezpieczniki jest ok. Niedawno filtr paliwa wymieniłem ,pompa paliwo podaje czuć też przy kręceniu ze z rury śmierdzi Pb 95 Czekam na przepustnice która zamówiłem od innej Viki i czujnik położenia wału też używka .Dodam że jak bardzo np kręcę kierownicą zapala mi się kontrolka kierownica z wykrzyknikiem i kontrolka autko w poślizgu już czytałem że to może tez wariować sterownik silnika,Cim i ta taśma w kierownicy ;(( HelP czekam na jakieś sugestie ...

Kolego z tego co piszesz nie bardzo rozumiem co ma wspólnego błąd przepustnicy z czujnikiem położenia wału korbowego, a kontrolka kontroli trakcji to już zupełnie inna bajka. Najlepiej napisz na forum oddziałowym i poproś kogoś kto ma opka albo techa niech ci podłączy auto i wtedy wklej raport diagnostyczny . Z tego co piszesz to będziesz miał błędy w innych modułach .

Mechanik tak sugerował iż to może być czujnik wałka .Przepustnice już wymieniłem na używkę została wyczyszczona dokładnie preparatem do przepustnic K2 , Okazało się że jednak pompa paliwa się poddała zacięła się ,sprawdzając ciśnienie na przewodzie paliwowym w miejscu gdzie jest zaworek serwisowy (wentylek) Podczas kręcenia nie ma żadnego ciśnienia a na wtyczce do pompy sprawdzając miernikiem dochodzi napięcie 12v a pompy nie słychać Jutro zamówię nową pompę nie ma co się pchać w używkę , Po odpaleniu pojadę do elektro mechanika na kompa sprawdzi mi błędy pokasuje co trzeba  i przy okazji czy wymiana przepustnicy pomogła i czy nie będzie odnośnie niej błędów.

Witam po czasie po wymianie pompy auto odpaliło bez problemowo koszt pompy z koszem 180 zl .Sprawa u znachora taka jak na foto wykaz błędów.Daiagnoza padła po sprawdzeniu podzespołów żę 2 sondy lambda się poddają i przepływomierz wariuje.Elektro mechanik zaczął od podłożenia innego sterownika z innej vectry i problemy znikły. Winny był uszkodzony sterownik silnika zostal wymieniony i przeprogramowany pod immobilaizer koszt 500 zl drogo ale nerwy z glowy 

20171102_150618.jpg

20171102_150624.jpg