Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Dziwny dzwiek, pisk

bolec64
 Share

Recommended Posts

Panowie i panie, mam taki problem. Na zimnym silniku wydobywa się dziwny dźwięk z okolic alternator. Po dodaniu lekko gazu dźwięk ustaje. Po załączeniu klimatyzacji dźwięk się nasila. Vectra C 1.9 CDTI 2004r. HB. Czyżby to rolka alternatora?Napinacz?

22737794_1884946178487040_6764051141572427776_n.mp4

22737574_1102226956586091_7281662067302465536_n.mp4

W sumie to tak brzmi jak rolka altka, u mnie zaczyna się odzywać tak samo po pokręcenu ręką jej. Przyłóż kija od miotły do alternatora i przez kij posłuchaj :D Domowa metoda. No i zdejmij pasek i zakręć rolką to odezwie się na bank jeśli to to. Osobiście jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby jakaś rolka poza kołem pasowym zdechła przez 100tyś.

Zdejmij pasek i sprawdź rolki , koło pasowe alternatora i koło sprężarki klimy.Możesz też odpalić i posłuchać . Ja miałem cykanie które się nasilało wraz z włączaniem odbiorników prądu , po wymianie koła alternatora spokój . Ale koło zachowywało się jak sprawne, kręciło się w jedną stronę i blokowało w drugą. Przed wymianą osłuchiwane stetoskopem.

• 3 years later...

Witam serdecznie wszystkich, od paru tygodni stałem się szczęśliwym posiadaczem VC z 2006 1.9 CDTi 120KM. Autko moich marzeń od późnego dzieciństwa. Zwracam się do Was z pytaniem, cóż tak może dziwnie "świszczeć, grzechotać" (?) nie wiem jak to określić. Według faktur poprzedni właściciel wymieniał rozrząd 30k temu, sprzęgło przy 185000, obecnie mam 218k na tarczy.
https://youtu.be/l3cHDw6N-Hw