Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

wpadła mi koncówka plastikowa w kolektor silnik z19dth

MENTNY
 Share

Recommended Posts

mam vectre c  1.9 cdti 110kw 150km z silnikiem z19dth pewnego dnia naszło mnie coś by przeczyścić kolektor ssący preparatem który posiada w zestawie puszka wężyk no ita felerna końcówka spryskiwacz która myślałem że jest przyklejona do wężyka lub zlana razem z wężykiem zacząłem czyścić kolektor przy 25tyś obrotów i w czasie czyszczenia nagle zauważyłem że końcówka znikła wystraszyłem się i nie wiem co się z nią stało morze ją  wciągnęło do miski jest to mała końcówka cała z plastiku dosyć twardego o długości 1cm  znalazłem parę zdjęć w internecie by dać przykład  proszę o pomoc co z tym fantem zrobić można z tym jeździć morze coś uszkodzić a może już coś uszkodziło gdzie jej szukać jak ją wydostać ben de bardzo wdzięczny za pomoc 

20171013_094830.jpg

20171013_094814.jpg

20171013_094937.jpg

maxresdefault.jpg

20171026_183954.jpg

Edited by gienek232

Może zatrzymała się gdzieś na nagarze w kolektorze bo zakładam, że jakby wpadła i odpalisz silnik to szybko uciekaj

czemu mam uciekać wpadła na pewno według mnie joł tam wessało bo to czyszczenie robiłem  przy podniesionych obrotach ale nie wiem co dalej robić czy można nim jeździć czy mam się bać o tłoki albo o coś innego co robić spuścić olej morze spłynie czy konstrukcja miski nie pozwoli jej na wypłynięcie 

Wiem, że to nic nie wnosi do problemu ale ciekawość mnie męczy. Co się skłoniło do czyszczenia kolektora na odpalonym silniku?

1 godzinę temu, gienek232 napisał:

czemu mam uciekać wpadła na pewno według mnie joł tam wessało bo to czyszczenie robiłem  przy podniesionych obrotach ale nie wiem co dalej robić czy można nim jeździć czy mam się bać o tłoki albo o coś innego co robić spuścić olej morze spłynie czy konstrukcja miski nie pozwoli jej na wypłynięcie 

już się dawno to guwienko spaliło :D

taka instrukcja widniała na puszce  by podnieść obroty 2-2.5 tyś a też oglądałem par filmów których jest mnóstwo i poszedłem w ślady twórców  

na 2 z filmów twórca filmu w 38sek też tak pisze podnieść obroty i ja też tak zrobiłem tym samym preparatem zahaczyłem końcówkom o coś w środku no i spadła ale gdzie to nie wiem  czyli mam rozumieć po wypowiedzi forumowicza kemoth iż końcówka została u góry spłonęła a później została wydalona z układu wydechowego lub spalania czy jest to możliwe czyli co nie ma się czym martwić

normalnie bym się nie łapał za czyszczenie kolektora no ale pewnego dnia wywaliło błąd związany z czujnikiem podciśnienia na kolektorze ssącym no i wykręciłem oczyściłem no i błąd znikną ale  mówię skoro na tym było tyle syfu to pewnie w kolektorze pewnie też jest chociaż był wymieniany 4 lata temu i staram się tankować dobrego diesla to mówię kupie preparat no i przeczysz cze nie jest to trudne co mi tam no i narobiłem jakbym wiedział że tak się stanie bym tego nie tykał bo prawie syfu nie było no i ze strachu zadałem pytanie na forum bo nie chciałbym zmieniać silnika jak napisał redzi79

Tematy czyszczenie tym środkiem nie będę poruszał. Co do końcówki to nie jest tak prosto żeby ta końcówka wpadła do cylindra . Kolektor jest brudny w mazi i mogła się gdzieś przykleić. Jeśli już wpadła to raczej nie wypadła . Wysoka temperatura ja stopila i spaliła. Ale wiadomo że po spaleniu zostanie twardy jak kamień popiół.

Wysłane z Xiaomi

czyli co mam się przejmować tym fantem czy dać sobie z tym spokój i jeździć nie zwracać na to uwagi jeśli można to mam parę pytań w związku z pana michalm83 odpowiedzią jeżeli się przykleiła to czy szukać jej tam czy zostawić ja w spokoju samochód ja w końcu wypluje  a jeśli chodzi o to spalenie jaki procent jest szans ze została spalona  czy ten twardy kamień o którym pan wspomina może coś zatkać albo coś tam na robić chyba nie prawda a jeśli by wpadła do miski i spadając czy mogła by uszkodzić coś w cylindrach czy taki plastik jest w stanie narobić szkód no bo jeśli leży w misce to chyba fil ter go nie puści dalej albo nic innego nie jest w stanie go poderwać czy się mylę dziękuje wszystkim za odp i za pomoc

Edited by MENTNY

2 godziny temu, MENTNY napisał:

morze

2 godziny temu, MENTNY napisał:

szkut

Śmiało jechać nad morze i zająć się szkutnictwem. Silnikiem się nie przejmować. Pozdrawiam

Na forach nie ma Panów. Piszemy po imieniu lub nicku. To raz .
Dwa jedną z możliwości optymistyczne. Końcówka to nie dostała się do cylindra gdzieś się przykleiła i leży. Trzy też optymistycznie. Dostała się do cylindra i została wypluta do ukladu wydechowego. Cztery . Dostała się do cylindra ale przykleiła się do gorącego tłoka spaliła i ten kluch po spaleniu jest przyklejony do tłoka. No i piąteczka. Końcówka ta wpadła do cylindra i się spaliła niestety jej resztki mogą rysować gładzie its.
Dodam że znajdowałem w cylindrze opiłki aluminium po montażu LPG .
Trochę mnie poniosło ale jeszcze kilka możliwości bym wymyślił.

Wysłane z Xiaomi

dziękuje za odp czyli pozostaje jeździć i modlić się by nic się nie stało  powiem jestem deko podłamany tą końcówką która mi wpadła do środka dziś zrobiłem ponad 200km bo nie miałem wyjścia no nie mogę trzymać go w garażu i nim nie jeździć bo jest mi potrzebny myślę przez cały czas o tym plastiku jak się go pozbyć

Edited by MENTNY