Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Vectra C Benzyna

Recommended Posts

Witam :D

Zawitałem na forum nie bez powodu. 

Mianowicie obecnie posiadam honde Civic VII w wersji sport, zorientowani wiedzą że auto posiada 3 drzwi, a z żoną spodziewamy się drugiego dziecka. Za kombi nie przepadamy i tu pojawił się pomysł - Vectra C w hatchbacku! 

Cała familia jeździ hondami, uwielbiam tą markę ale chyba przyszedł czas na zmiany. Mam tylko obawy, ponieważ każdy mi odradza, tylko że większość kupiła auto od Mirka handlarza i diesla. Nie wiem czy to ma znaczenie, ja szukam tak czy siak benzyny. Ceny widzę różne. Auta będę szukał w granicach 10-15tys żeby po brzydko mówiąc pozbyciu się Haliny jak najmniej dołożyć, ponieważ wszystkie inne środki pakuję w budowę domu.

Jako, że o hondach zgromadziłem jakaś tam sporą wiedzę, to na temat vectr c jestem głupi. Proszę o jakieś podpowiedzi, sugestie itp. 

Ewentualnie jeśli ktoś miałby na zbyciu auto a szuka czegoś mniejszego w benzynie z lpg możemy pogadać. 

Pozdrawiam serdecznie :D 

Damian

Skoro nie kombi no to Vectra C w sedanie. 500 L bagażnik w miarę pojemny. Jeżeli silnik to szukaj np. 1.8 16V  122 km. Sam taki posiadam i daję radę. Poleciłbym również silnik 2.0 T, lecz czytając z opini cieżko dostać dobry model. Dołóż gaz i będzie w tanio. Jeżeli robisz długie trasy to pomyśl nad silnikiem wysokoprężnym.

Ale skoro drugie dziecko to może coś jeszcze wiekszego poszukaj:)

Większe auto raczej mi się nie przyda. Nie mam potrzeby pakowania wszystkiego włącznie z wózkiem itd oraz podróżowania z tym. Myślę, że hatchback by starczył bo podejrzewam, że ma większą strefę załadunku że tak powiem.

A jak ogólnie z awaryjnoscia, rdza, eksploatacją? Obecne auto przez prawie 7 lat i tylko raz mnie zawiodło ale awaria była spowodowana wadą fabryczna i byłem świadom, że się wydarzy prędzej czy później.