Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

damianoK

Ogrzewanie domu

Polecane posty

W jaki sposób ogrzewacie swoje domy?? Zastanawiam się czy pellet to dobre rozwiązanie czy lepiej poszukać innych rozwiązań. 

Ja mam dwufunkcyjny piecyk na gaz ziemny. Jest ogrzewanie i woda ciepła

też ogrzewam piecem kondensacyjnym jednofunkcyjnym 4-34 kw i jestem bardzo zadowolony ;)

Gaz, kondensat jednofunkcyjny z zasobnikiem 150l, ogrzewa około 180 m2 powierzchni użytkowej.

najlepiej jak byś sobie obliczył co taniej Ci wyjdzie 

powierzchnia która ma być ogrzewana ?

dom nowy z nowa instalacją ?

jest podłogówka ?

Moim zdaniem najtaniej wychodzi gaz no i jest duża wygoda, na pellet czy na węgiel to trzeba mieć dużo miejsca  

eko groszek. 4 tony wystarcza na całą zimę. koszt 2 tyś zł w tym sezonie wyszło. ogrzewanie plus ciepła woda.:):)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

a jaka powierzchnia ;)

bo mi drugie tyle idzie ... tylko ze mam 300 m2

parter 90 m2

pietro 50 m2

łącznie 140 czyli podobnie nam wychodzi.

Kupuje tani ekogroszek bartex

ogrzewanie pomieszczeń z grzejników:)

Po sezonie większy bojler na wodę:)

Edytowano przez jamal8000

Ja mam Dwufunkcyjny na gaz ziemny. Mieszkanie mam bardzo małe 40m (nieocieplana kamienica). Płacę 300 co dwa miesiące. Przy temperaturze 22 stopni na najzimniejszej ścianie sterownik.

z opini klientów pracuję w branży węglowej węgiel jest najtańszym rozwiązaniem ale w tym roku ceny szaleją jest drożej o 100zł na tonie niż w poprzednich latach co będzie dalej tego nikt nie wie pelet tona kosztuje przykładowo 800zł ciepła daje mało bo to z drewna więc pójdzie go dużo więcej niż np ekogroszku który też kosztuje przykładowo też 800zł takie info dla palących ekogroszkiem jesli spotkacie się z ekogroszkiem kolumbijskim to polecam popiół 4% kalori 27 naprawde jest super no i oczywiście tańszy od polskiego który czy jest dobry to zależy od kopalni

Pellet. Kocioł Kostrzewa Mini Bio - pierwsze wydanie pieca ( tanio kupiony bo testowy ). Ogólnie fajnie pracuje. Mało popiołu, który ostatecznie użyźnia trawnik. Zasyp starcza w zależności od temp na zewnątrz od 2 tygodni do kilku dni. Dlaczego piec na pellet? Ponieważ wcześniejszy piec bez zasobnika generował masę popiołu i syfu w domu oraz dlatego że w ulicy nie miałem "gazu". Teraz czekam kiedy piec "się skończy" i będzie gazowy .

Byle nie ogrzewanie węglowe. Już dość mam tego,że nie da się wyjść na zewnąrz ponieważ nieodpowiedzialni ludzie palą w piecach miałem czy wręcz śmieciami, butelkami. Dzisiaj taki piękny dzień ale normy w powietrzu przekroczone 4 razy.... I napisane,ze lepiej jest zostać w domu.

Również polecam ogrzewanie piecykiem gazowym. Wygodne i nie truje się środowiska i siebie 

Ja również gaz ziemny i sobie chwalę

Ja mieszkam na wsi wiec standardowo zapas swojego drzewa ( olcha, brzoza ) do tego tona wegla jakby przyszedl mroz. Kociol NARMET 14 kw pracuje praktycznie na 1/3 swoich mozliwosci.

Dom 110 metrow.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.