Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Brak ogrzewania tylnej szyby i lusterek

wesoly1800
 Share

Recommended Posts

Siema mam problem z grzaniem tylnej szyby oraz lusterek. Przycisk podgrzewania szyby działa bo jest podswietlony ale nie chce się zapalić kontrolka przycisk sprawdziłem działa tak samo stycznik w bezpiecznikach. Po naciśnięciu przycisku nie podaje wogóle prądu na stycznik macie jakiś pomysł? 

IMG_20171025_183641.jpg

14 godzin temu, wesoly1800 napisał:

Próbowałem też z wyciagnieciem stycznika i podłączeniu na sam kabel ale nadal nie działa 

A przewód w klapie nie jest przerwany ? Lubi czasami się przytrzeć, a wtedy nie będziesz miał grzania.

Edited by Cretux

4 godziny temu, Cretux napisał:

A przewód w klapie nie jest przerwany ? Lubi czasami się przytrzeć, a wtedy nie będziesz miał grzania.

Grzanie właśnie czasem jest a czasem nie ma ale jak by był przetarty to chyba lusterka mi by działały a też wtedy nie działają 

Lusterka też by nie działały. Sprawdź te połączenia. Klapa ewentualnie w drzwiach. W OB kiedyś mi nie łączyło od strony kierowcy i wtedy nie działała cała elektryka. Szyby, lusterka, centralny. Otwierałem drzwi i lekko poprawiałem ten przewód przy zawiasach. Posprawdzaj bo może i u Ciebie nie łączy.

Lusterka też by nie działały. Sprawdź te połączenia. Klapa ewentualnie w drzwiach. W OB kiedyś mi nie łączyło od strony kierowcy i wtedy nie działała cała elektryka. Szyby, lusterka, centralny. Otwierałem drzwi i lekko poprawiałem ten przewód przy zawiasach. Posprawdzaj bo może i u Ciebie nie łączy.
Proszę cię, nie opowiadaj bajek.

Wesoly1800, przełącznik grzania z tego co pamiętam podaje sygnał na przekaźnik tylko wtedy kiedy jest wciśnięty. Trzymałeś go podczas pomiaru? Jeśli tak to albo on jest uszkodzony, albo nie dostaje prądu

2 godziny temu, cichy117 napisał:

Proszę cię, nie opowiadaj bajek.

Dlaczego bajek ? Jak przewód będzie miał przerwany, to prąd na grzanie nie pójdzie. Kiedyś w Fordzie Sierra HB też mi kabel się uwalił przy klapie. Piszę na własnych przykładach, więc dlaczego uważasz, że to bajki ? Nie zaszkodzi, żeby sprawdził.

Edited by Cretux

Jak będzie przerwany przewód w klapie to nie będzie działało ogrzewanie szyby (oczywiście jeśli to będzie kombi lub HB), ale wyjaśnij mi jakim cudem miałoby nie działać w tym przypadku ogrzewanie lusterek.

18 godzin temu, Cretux napisał:

Grzanie właśnie czasem jest a czasem nie ma ale jak by był przetarty to chyba lusterka mi by działały a też wtedy nie działają 

Czytałem na internecie też że to może być multimetr a u mnie to może być prawdopodobne bo nie działają mi wycieraczki na wolnych obrotach i światła awaryjne czasą nie gasną a tym steruję multimetr. 

Bo nie są. Musiałbyś mieć uszkodzone w klapie i drzwiach i musiały by nie łączyć wszystkie w tym samym czasie. Multitimer jest jak najbardziej możliwy. Sprawdzałeś ten przełącznik?

Ale to nie jest możliwe żeby nagle dwa naraz były przetarte i raz przepuszczaly a raz nie a po za tym stycznik nie działa czyli nie podaje wogóle prądu na szybe i lusterka (do szyby i do lusterek są osobne styczniki) 

To że wygląda, nie znaczy że jest dobry. Najlepiej byłoby podmienić. Drogi nie jest, programować też nic nie trzeba. Może dogadasz się na jakimś szrocie o dadzą ci podpiąć na próbę

Z tym już nie pomogę. Mogę powiedzieć tylko tyle że z reguły numery nie są właśnie. Jeśli już to prędzej wersja wyposażenia czy rok, chociaż nie widziałem aby ktoś miał problem z dobraniem właściwego multitimera

17 godzin temu, cichy117 napisał:

Jak będzie przerwany przewód w klapie to nie będzie działało ogrzewanie szyby (oczywiście jeśli to będzie kombi lub HB), ale wyjaśnij mi jakim cudem miałoby nie działać w tym przypadku ogrzewanie lusterek.

Tego nie wiem ale poczytałem w necie. Ludziom w różnych samochodach przy przerwanym przewodzie w klapie nie działały też grzane lustra. U mnie tylko szyba, bo nie miałem grzanych luster

Jak miałeś przerwane przewody w drzwiach to nie dziwne, że nie działało coś w drzwiach. Przerwane kable w klapie mogą spowodować tyle że nie będzie ogrzewania samej szyby, chyba że zrobi się zwarciem to przestanie działać więcej rzeczy bo spali się bezpiecznik. Problem tylko w tym że samo później nie zacznie działać

@cichy117 jak pisałem wyżej. Ludziom przy przerwanym przewodzie w klapie, prócz grzania szyby nie działało również grzanie luster. Parę tematów o tym poczytałem, widocznie więc coś jest powiązane.