Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Trzęsienie silnika po odpaleniu

magik700
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów , chcialem zasiegnac informacji na temat vectry c 2.2 DTI 2004 r. . Poniewaz szwagier ma problem takiego typu ze po odpaleniu auta po dłuzszym czasie postoju odczuwa sie trzesienie silnika ktore trwaja tak kolo minuty po odpaleniu i pozniej sie uspokaja . bylem u wielu fachowcow i jeden mowil ze to od rozrusznika i robil ale nie pomoglo . kupilem nowy aku , regenerowalem sterownik pompy i jak narazie nie ma zadnego rezultatu . Moze ktos z Was mial taki przypadek to bede wdzieczny . Pozdrawiam 

A czy nie ma wrażenia jak by nie równej pracy i lub pracy nie na wszystkie gary?

Moim zdaniem najprawdopodobniej zapowietrza się . Sprawdź poziom paliwa przed odpalenie w filtrze. Może to być sławetna przyczyna oringu na pompie .

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Świece do sprawdzenia no i szczelność układu paliwowego.

A kopci przy odpaleniu?jak tak to jaki kolor dymu?

Edited by Aro1977
Zmiana

Miałem podobne wibracje od około miesiąca. Po odpaleniu, przez 3-5 minut cykliczne wibracje od silnika, bez falowania obrotów, potem spokój. 20 tys. temu były uszczelniane wtryskiwacze, 8 tys. temu wykonano tę usługę ponownie, bo auto nie chciało odpalić, a dzisiaj auto odpaliło i po sekundzie zgasło. Ponowne odpalenie po 20 sekundach suchego kręcenia na rozruszniku zaczął nierówno brać i po kolejnych 5-10 odpalił ze wciśniętym pedałem i trzymaniem na 2000 obr. Teraz odpala z zająknięciem, staram się parkować silnikiem poniżej tylnej osi.  Na coś to wskazuje? Na kompie żadnych błędów. Już mam dosyć tego problemu

Edited by pantadzio

pantadzio u Ciebie jest klasyczne odpowietrzenie układu paliwowego.
Gdzieś masz nieszczelność i to musisz znaleźć.
W twojm przypadku objawy wskazują ze to filtr,obudowa filtra jest niesczelne,oringi w nim gdzie wkładasz przewody paliwowe,uszczelki filtra.
Wymień filtr paliwa.
Zobacz w jakim stanie są przelewy?na pewno długo nie robione,najlepiej wymienić.
Trawersy do wymiany i przejrzenie,sprawdzenie całego układu paliwowego od baku do silnika po wtryski.
Jaki masz samochód i jaki silnik to powinno być napiasane

Wysłane z mojego HUAWEI CUN-L21 przy użyciu Tapatalka

Wybacz, jestem początkującym forumowiczem, ale chyba zagoszczę na dużej, bo to auto wymaga. Silnik to Y20DTH (2.0 DTI), vectra c kombi 2004 rok, nakręcone 300 tys. auto od 80 tys u mnie, od jakiś 40 tys. mam co jakiś czas problem z odpalaniem, po serwisie problem ustępował i po czasie nagle nie odpalał, jak wyżej napisałem, dwa razy robili mi to w ASO po "symboliczne" 1300 zł (dwa razy demontowane i uszczelniane wtryski). Półtorej roku temu wymieniona  uszczelka pompy podciśnienia, uszczelki wtryskiwaczy (90500732), uszczelka 0-11096531, trzy trójniki przewodów przelewowych (9281478) czyli chyba przelewy (?), przewód paliwowy. Drugi raz wyłożyło się pół roku temu za granicą i tam było lewe powietrze na powrocie paliwa z wtryskiwaczy, też wtryskiwacze zdemontowane i uszczelnione, ale dokładnie co nie wiem, bo nie ma wyszczególnionych części, robione w ASO za granicą, może powinienem ubiegać się o zwrot kosztów drugiej naprawy od polskiego ASO Opla?

Filtr wymieniałem przedwczoraj u jakiegoś mechanika, mówiłem mu o problemie, zmienił odpowietrzył, w sumie tyle, problem w żadnym stopniu nie zniknął, mógł nie zdiagnozować nieszczelności w tym miejscu? Półtorej roku temu przy uszczelnianiu wtrysków był czyszczony zbiornik i wymieniany filtr paliwa pod tym kątem w ASO.

Trawersy to mostki wtryskiwaczy?

Teraz nie wiem czy jechać do Opla by powołać się na takie same objawy i gwarancję, ale narażać się na 2-3 razy wyższe koszty, czy olać ich i jechać do mechanika, który w moim mieście zajmuje się oplami?

Edited by pantadzio

Tak Ale do mechanika który znajdzie przyczyne A nie wymieni części które są dobre

• 1 month later...

Ciekawe jak filtr wygląda bo możesz mieć nieszczelność na mostkach wtryskiwaczy tzw.oringi trawersów i się zapowietrza.Trzeba by sprawdzić szczelność samych trawersów jak ok, to przelewy.

Generalnie to powinni sprawdzić cały układ paliwowy na szczelność,zaczynając od baku,przewody pod autem do łączek przy filtrze i do filtra,sam filtr,oringi w nim,szczelność pompy,przelewów,ringów i uszczelniaczy na trawersach.

Na trawersach wystarczy zbyt mocne dokrecenie o pół obrotu i już jest pozamiatane,dlatego po zamontowaniu trawersów na swoje miejsce sprawdza się jeszcze szczelność przed skreceniem wałka i pokrywy zaworków.

Wiem bo sam to przechodziłem i po dwóch dniach wyszła nieszczelność na dwóch trawersach i robota od nowa tylko że na szczęście robiłem to sam i człowiek się uczy na błędach.

Zakładam uszczelniacz na wtrysk,póżniej oring gumowy na trawers wsuwam trawers na swoje miejsce tak żeby nie uszkodzić uszczelniacza na wtrysku trzymajac w górę jak wejdzie to dokręcam kluczem torx ale ręką do momentu wyczucia oporu.
Podłączyć strzykawke dużą z wężykiem do trawersa gdzie idzie przelew i naciskam strzykawke,jak słychać syczenie to dokręcam delikatnie i sprawdzam strzykawka aż do momentu aż nie syczy i tak wszystkie cztery trawersy.
Daję jeszcze silikon wysoko temperaturowy pomiędzy otwór trawersa a głowice gdzie załorzony jest oring gumowy i dopiero wciskamy trawers,po to by olej nie uciekał na silnik.
Później sprawdzam jeszcze raz szczelność wszystkich Trawersów i jak jest ok to przykrecasz wałek i pokrywe zaworów.
Tak po krótce[emoji6]

Edited by Aro1977
Zmiana