Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Żarówka - Bezpiecznik - Kostka


Jarczano
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mam taki nietypowy problem... Kilka dni temu pojawił mi się komunikat o przepalonej żarówce, na szybko przed wyjazdem sprawdziłem tył, przód i kierunki, było ok, więc stwierdziłem, że to pewnie Stop, ale podczas jazdy komunikat znikł, po chwili znów się zapalił i tak na zmianę, wyczułem temat, że komunikat zapala się po nawet krótkim naciśnięciu hamulca i znika po chwili, a po 10 min jazdy znika całkowicie. Wydawało mi się to dziwne, ale dzisiaj wsiadam po pracy, odpalam, komunikat o żarówce się pali, szybki sprawdzian, przód, tył, kierunki i znowu wychodzi na stopa, więc jadę do domu na spokojnie bo mam żarówki, ruszam i co.... Zegary nie działają, temperatura, obroty, prędkość i wskaźnik paliwa. Podczas jazdy ta sama zabawa z komunikatem, świeci - znika, hamulec - świeci, po 10 min jazdy znika całkowicie. W domu zgasiłem silnik, odpalam od razu ponownie i zegary już działają.

Czy to aby faktycznie żarówka dawała by się we znaki? Kiedyś miałem przepalone światło stopu i komunikat się świecił cały czas, czyżby to był bezpiecznik? Nie jestem pewny czy przepalony bezpiecznik będzie skutkował kontrolką przepalonej żarówki. Czy to może jakieś wiązki, kostki nie łączą?

Co Wy o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

W całym tym Twoim długim poście nie widzę jasnej informacji czy w końcu fizycznie wymieniłeś te żarówki stopu czy nie? Bo od tego trzeba zacząć, jeśli je podejrzewasz.

Całkiem niedawno miałem podobną sytuację z żarówką wstecznego, nie była zupełnie przepalona, ale już w takim stanie, że było to tylko kwestią czasu. W efekcie komputer zgłaszał komunikat o przepalonej żarówce co kilkanaście sekund, po czym komunikat gasł i za chwilę pojawiał się znowu. Po wymianie żarówki problem zniknął.

1 godzinę temu, Jarczano napisał:

Czy to może jakieś wiązki, kostki nie łączą?

Osobiście jeśli już i tak wyciągam lampę do wymiany żarówki to zawsze oglądam i czyszczę styki wymienianej żarówki jak i samą kostkę lampy. Nie są one zbyt szczęśliwie skonstruowane (przynajmniej w Sigu) dlatego warto o nie dbać.

1 godzinę temu, Jarczano napisał:

Zegary nie działają, temperatura, obroty, prędkość i wskaźnik paliwa.

Niedziałające chwilowo zegary mogą (choć wcale nie muszą) tu być zupełnie odrębnym niezwiązanym problemem. Gdybyś miał opcję podpiąć op-coma to można by sprawdzić czy są jakieś błędy związane z CANem, bo one mogłyby wskazywać na jakąś korelację między obiema sprawami.

Link to comment
Share on other sites

Komunikat znikał, więc nie miałem jak namierzyć tej przepalonej żarówki, nie wymieniałem.

Ale jakieś 2 miesiące temu wymieniłem żarówkę prawego stopu, gdzie komunikat był stały i świecił 2 dni bez znikania

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Jarczano napisał:

nie miałem jak namierzyć tej przepalonej żarówki

jeśli żarówka nie jest kompletnie przepalona to możesz wzrokowo nie namierzyć. Albo op-com i sprawdzić która żarówka się zgłasza (przy okazji op-comem aktywować komunikaty komputera), albo kupić kilka sztuk (P21W nie są przecież drogie) i wymienić wszystkie podejrzane, przy okazji sprawdzając styki.

12 godzin temu, Jarczano napisał:

komunikat był stały i świecił 2 dni bez znikania

Jak jest przepalona to tak będzie, ale opisałem Ci wcześniej jak było u mnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...
UP