Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

szarpie na zimnym silniku i falują obroty

DAWPAL
 Share

Recommended Posts

witam serdecznie mam pytanie , od pewnego czasu na zimnym silniku faluja mi obroty między 500 a 1200 (normalnie jest 800), gdy ruszam na zimnym silniku auto  szarpie , po zagrzaniu wraca do normy ,świece irydowe zmienione, nowy akumulator , filtr powietrza zmieniony, wyczyścilem przepustnicę , i zpsikałem przepływomierz (sprayem do czyszczenia kostek elektrycznych itp. ) ... powyższe czynności nic nie pomogły proszę o pomoc ... kod silnika to Z18XER , opel vectra 1.8 c 2007 103 kW 140 km,(lpg stag4) z góry dziękuję

witam serdecznie mam pytanie , od pewnego czasu na zimnym silniku faluja mi obroty między 500 a 1200 (normalnie jest 800), gdy ruszam na zimnym silniku auto  szarpie , po zagrzaniu wraca do normy ,świece irydowe zmienione, nowy akumulator , filtr powietrza zmieniony, wyczyścilem przepustnicę , i zpsikałem przepływomierz (sprayem do czyszczenia kostek elektrycznych itp. ) ... powyższe czynności nic nie pomogły proszę o pomoc ... kod silnika to Z18XER , opel vectra 1.8 c 2007 103 kW 140 km,(lpg stag4) z góry dziękuję

Zakładam, że jak od pewnego czasu czyli jak temperatury spadły poniżej 10 stopni rano, czy tak? Czujnik temp silnika sprawdziles? Przepływka to element eksploatacyjny i się zużywa, samo przeczyszczenie może nic nie dać. Najlepiej podmienić u kogoś i sprawdzić, bo dobra przeplywka to 350 zł.

Zanim bym psikał czymkolwiek przepływomierz, który jest bardzo czuły to bym się 10 razy zastanowił.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka