Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wymiana tulei pływających Vectra C tylne zawieszenie

Share

Recommended Posts

Tylko Lemforder - raczej nie bawiłbym się w nic tańszego. Poza tym sprawdź dokładnie czy druga tuleja, która jest w wahaczu nie jest zerwana. Na przeglądzie nie zawsze diagnosta potrafi ocenić każdą tuleję. U mnie niby pływające były do wymiany z tyłu,a po demontażu wahaczy okazało się, że ta druga nie pływająca jest z obu stron zerwana i wymieniłem całe wahacze (koszt całego wahacza podobny do kosztów dwóch tulei)

Troszkę taniej wyjdzie kupić tuleje i wprasować w wahacze. Tuleja pływająca z Lemfordera to koszt około 60 zł, mniejsza około 40 zł (jednak tej raczej nie dostaniesz z Lemfordera - nie jest łatwo dostępna więc pozostanie np. Febi czy Swag). Dodatkowo pewnie robocizna będziesz kosztować więcej z racji nie tylko demontażu wahaczy, ale też wymiany tulei. Za cały wahacz Lemfordera płaciłem 2 miesiące temu 200 zł więc dwa to koszt 400 zł. Decyzja należy do Ciebie, ale ja osobiście wolałem dać parę zł więcej i mieć dwa kompletne wahacze z najwyższej półki niż zostawić stare wahacze i bawić się w wymianę tulei. Pamiętaj po wymianie żeby zrobić geometrię - zmieni się na pewno kąt pochylenia kół.

Najpierw podjedź sprawdzić, czy śruby w ogole drgną. 

Ja wymieniałem tuleje  z tyłu-  zapłaciłem 1500PLN, bo wahacze trzeba było odcinać.

Edited by Pyrkonte

• 2 weeks later...

Warto jeszcze sprawdzić czy wahacze są firmowe bo ja w jednej vectrze się przejechałem, po wyciśnięciu starej tulejki nowa lemfordera wcisnąłem niemal palcami, do drugiej vectry tą samą tuleje juz trzeba było wprasowywać. Różnica średnic w wahaczach ok. 0,5 mm 

Witam Panowie, jak już jesteśmy przy temacie to podpowiedzcie czy te tuleje wahacza mają jakieś numery czy po prostu w sklepie sprzedawca znajdzie odpowiednie do kombi??

Dnia 31.10.2017 o 22:01, Piter napisał:

Witam Panowie, jak już jesteśmy przy temacie to podpowiedzcie czy te tuleje wahacza mają jakieś numery czy po prostu w sklepie sprzedawca znajdzie odpowiednie do kombi??

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/41/492/4414/41573,41570,41572/

Najlepiej zamienniki wg. numerów OEM