Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

problem z mocą na lpg z18xe

markus3163
 Share

Recommended Posts

Witam. Od kilku tygodni mam problem z Moją Vectrą 1.8 b+lpg.(BRC Seqence 24) Brak mocy po rozgrzaniu silnika na lpg, powyżej 3 tys obr auto szarpie dławi się ( brak mocy na każdym biegu) na benzynie też się tak dzieje tylko wtedy gdy dławi się na gazie i przełączę na benzynę, wtedy jest ten sam objaw. Lecz gdy silnik zgaszę i odpale ponownie to na benzynie idzie jak strzała, po przełączeniu na gaz dalej kuleje. Tylko jeden jedyny raz wyskoczył mi check na kompie pokazało ( wypadanie zapłonu na cylindrze 4) gazownik wymienił filtry, uregulował instalacje i twierdzi ze z instalacją jest ok a że problem jest z układem zapłonowym. wymieniłem świece, cewka sprawdzona 100% sprawna, przepustnica wyczyszczona, przepływomierz 100% sprawny filtr powietrza wymieniony.  Sam już nie wiem co więcej mogę zrobić. zaznaczam że po wykasowaniu błędu więcej nigdy już chceck sie nie zaświecił i na kompie nie ma żadnych błędów. więc może ktoś tutaj coś pomoże.

Albo jednak cewka nie jest ok, albo jest coś nie tak z instalacją. Jeśli problem pojawia się przy wysokich obrotach, problem raczej leży w gazie

Dodam jeszcze jedną przypadłošć którą ostatnio zaobserwowalem. Jadąc przykladowo na 3 biegu 3500obr/min i wrzucam luz i obroty silnika bardzo powoli spadają ponizej 1000obr jest to czas okolo 3-4 sekund. Na biegu jałowym przy zimnym silniku czasami zafaluja a gdy silnik jest cieply wszystko jest ok. 

Cewka jest na 100% dobra ponieważ mają cewke założyłem do kolegi auta i było wszystko ok. 

Na kompie ciśnienie na reduktorze i wtryskiwaczach jest jak w książce pisze. 

Ciśnienie reduktora jest prawidłowe w czasie jazdy kiedy występuje objaw? Nie ma czegoś takiego jak ciśnienie na wtryskach. Wtryski można sprawdzić jedynie przez podmianę albo na specjalnej maszynie testującej wydajność. Pozostaje jeszcze kwestia regulacji instalacji i tu najprawdopodobniej może leżeć problem. 90% gazowników nie wie jak albo nie chce robić prawidłowo regulacji

Tak podczas jazdy jest prawidlowe, reduktor ma zaledwie 2lata i przejechane 30tys. A jesli chodzi o wtryski to podczas jazdy sprawdzal mi gazownik i twierdzi ze jest ok. 

Tylko dlaczego gdy brakuje mu mocy na gazie i 

Jeśli układ zapłonowy jest sprawny to jednak z tym gazem nie jest ok. Poza tym ten gazownik g... wie bo problem z układem zapłonowym pojawia się przy niskich obrotach pod wysokim obciążeniem. Tutaj, sądząc po objawach, brakuje gazu.

Tez mam takie odczucie jak by nie dostawal gazu albo łapał lewe powietrze i wtedy sie dławił. Lecz  to lewe powietrze to bym wykluczył bo wszystkie wężyki i doloty sprawdzalem kilka razy. A może to wina ECU??? W poniedzialek pojade jeszcze do innego gazownika zobaczymy co mi powie.