Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Vectra c nie pali po wymianie sterownika pompy

Tech609
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie. Jakis czas temu auto zdechlo przy parkowaniu 3 miesiace bylo u mechanika podejrzenie spalenia sterownika pompy. Zalatwilismy takowy sterownik pod te pompe sterownik niby mial byc wylogowany ale fachura dzieki pinom w 5 min po podlaczal. Auto dalej nie pali wyskakuje blad p0340 fd. Z wtryskow przy kreceniu motorem normalnie leci ropa auto cos probuje tam na 200 obrotow wchodzi i nie odpala. Probowalem odpalic przez kolektor czy tez dolot powietrza dalej nic nie wiem co mam robic pomocy auto zabralem od tego partacza.

Edytowano 2 minuty temu przez Tech609 
Vectra c 2003 r 2.0 dti psg 16 wymiana sterownika

Błąd który teraz jest to problem z czujnikiem wału korbowego. To co opisałeś po objawach by się zgadzało. Albo pin jakiś nie łączy albo to ten czujnik.

Albo czujnik walu, albo czujnik w pompie , albo uszkodzony sterownik.

Dodam ze Psg16 odpala przy odlaczonym czujniku wału.

Stawiam ze mechanik uszkodzil czujnik Halla  w pompie przy wymianie sterownika.

Edited by radej

Czujnik halla to ta brazowa tasiemka od obrotow ? Panowie przyetlumaczylem blad z oryginału i wychodzi ze to czujnik walka rozrzadu po czyn dzwonia dzisiaj fachowcy z serwisu twierdza ze ten czujnik znajduje sie w pompie pompa nie dziala na 4 cylindrach tylko na twovh i generalnie pompa walnięta koszt z bosha 5000 zl to co niby sterownik z pompa poszedl ? Jak ja widzialem ze pompa pofaje.paliwo w okolice wtryskow normalnie a czujnik walka rozrządu znajduje sie kolo rozrzadu a nie na pompie to o co tu chodzi prosze o pomoc bo mnie z torbami puszcza

Nie ma czujnika na wałku rozrządu w tym silniku. Chodzi o ten co w pompie.

Znacie kogos dobrego od tych spraw we wrocławiu  ? Gdzies dzwonilem czujnik halla + wymiana na pompie 700 zl + 800zl za zalozenie pompy, teraz mi sie przypomnialo ze pajac ktory zakladal sterownik mowil cos ze mu sie zwarcie zrobilo

no ale czujnik niby 700 a uzywka na gwarancji 1500 a ze tak powiem mam dosc tego modelu bede oscylowal w 1.9 cdti po lift xd

Edited by Tech609
jestem 3 miesiace bezz samochodu przez partaczy poziom mojej frustracji jest juz na granicy spalenia tego samochodu xd

We Wrocławiu jest kolega Primex z tego forum ale nie wiem jak często tu zagląda. On zna dobrze DTI innej osoby nie znam z Twojego miasta co mógłby doradzić.