Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Krzyżak kolumny kierowniczej 1.9 cdti

Tarkan23
 Share

Recommended Posts

Witam pewnego dnia miałem problemy z układem kierowniczym , objawami były problemy ze skręcaniem kierownicą przeważnie w prawo a mianowicie tak jakby w pewnych miejscach zanikało wspomaganie , już zacząłem liczyć setki myśląc o maglownicy albo pompie wspomagania ale 3 tygodnie temu byłem na przeglądzie i żadnych wycieków z maglownicy nie było a w zbiorniku od elektrycznej pompy wspomagania płyn był prawidłowy i świeży. Ale pewnego dnia wpadłem na pomysł przesmarowania krzyżaka kolumny kierowniczej WD-40 . I pomogło skręcanie kierownicą wróciło do płynnych i lekkich ruchów . Okazało się że gdzieś krzyżak się zaciera ale postanowiłem że jeżeli WD-40 pomaga ale niestety tylko na krótki okres (2-3 dni) to postanowiłem się was zapytać czym mogę przesmarować krzyżaki kolumny kierowniczej , chodzi mi dokładnie o SMAR żeby to nie przestało funkcjonować tak jak WD-40 . I dodam do tego że mam układ kierowniczy bodajże ,,elektrohydrauliczny'' ponieważ posiadam Vectre z silnikiem 1.9 CDTI 150km o wyposażeniu OPC Line z przyciskiem ,,Sport'' . Z góry dzięki za wszystkie porady .

O taki krzyżak kolumny kierowniczej mi chodzi :

https://www.google.pl/search?q=krzyżak+kolumny+kierowniczej+vectra+c&client=firefox-b&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiSyfa3nvjWAhWFbBoKHUrACD0Q_AUICigB&biw=1366&bih=604#imgrc=wfjTU5UvOla80M:

Musisz go wymontować. Rozruszać porządnie w imadłem. Możesz użyć smaru na wysokie ciśnienie/tarcie w sprayu

http://www.petrostar.pl/chemia/smary/wurth/wurth-hhs-2000-smar-penetrujacy-500ml,p1170575500

Wysłane z punktu G

No własnie chce to zrobić budżetowo bo niedawno wymieniałęm całą pół oś z dwoma przegubami więc troche krucho z hajsem :3 . Więc musowe te wymątowywanie bo ja mam bardzo duży i ładny dostęp z dwóch stron :)

A tak przy okazji niema jakiś mniejszych tych smarów bo niepowiem 500ml mi sie nieprzyda , a z tego co patrzyłem tej firmy niema mniejszych :/