Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Regulator ciśnienia paliwa

Pangenitor
 Share

Recommended Posts

Przygód z układem paliwowym ciąg dalszy.....Po wymianie nieszczęsnego zaworku, na listwie wtryskowej okazało się że paliwo dalej sobie gdzieś ucieka. I znalazłem winowajcę oto on:

IMG_20171016_185458999.thumb.jpg.1e0e048f9bf91a430d8594452a52d8ee.jpg

Paliwo ucieka widocznym otworkiem, co nie powinno mieć miejsca, i wskazuje na uszkodzoną membranę. Regulator montowany jest w pokrywie pompy paliwa. Niestety w ASO nie potrafią znaleźć co to jest ani jaki ma numer katalogowy, i w najlepszym wypadku oferują sprzedaż całego zestawu pompy za ok 2tyś.

Widziałem że te regulatory występują również z rurką w miejscu tej dziurki, gdy są montowane przy listwie wtryskowej. Na moim jest oznaczenie: VDO 96 624 017 3,8BAR 23.07.02. Czy wie może ktoś , gdzie można dostać ten regulator, lub ewentualnie inny którym by go można zastąpić? Widziałem że w pokrywie były też te z rurką, do której normalnie podłącza się wężyk podciśnienia. Na allegro są używki, ale nie wiadomo w jakim stanie.

Na to już wpadłem... Nawet jak wpiszesz GM 96 624 017  to co najwyżej idzie znaleźć używki na e-bay.

Na razie zamówiłem jakiś koreański, zobaczymy jak się sprawdzi.

http://allegro.pl/regulator-cisnienia-paliwa-opel-i6984791977.html#thumb/5

Regulator wymieniony, auto znowu zapala na dotyk...

Edited by Pangenitor