Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Polecane posty

Witam

Czy może mi ktoś powiedzieć coś na temat interfejsu OBD, ewentualnie op com, tech?

Czy coś takiego:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

nada się do VC 1.8 2002r.?

Ewentualnie czy jest ktoś z Krakowa kto mógłby mi podpowiedzieć to i owo lub też przeskanować auto?

Potrzebuję sprawdzić sobie ewentualne błędy, skasować "check engine"raz na jakiś czas a wolałbym sobie to zrobić sam zamiast jeździć co jakiś czas do mechanika lub do ASO.

Kupiłem podobny interfejs elm 327, dzisiaj będę sprawdzał to dam znać , czy warty tych pieniędzy

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Już po zabiegu, błąd sondy wykasowany,
Miałem problem z połączeniem się przez laptopa,bo program który dostałem razem z interfejsem nie chce się zainstalować, ściągłem sobie aplikację na telefon i przez telefon usunąłem.
Ogólnie to na telefonie zawieje rzeczy to nie ma po za zczytywaniem jakiś parametrów z czujników i kasowaniem błędów.
Napewno lepszy byłby op-com, bo więcej nim można zrobić.
Pozdro

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Jak dla mnie to bardzo sporo jest parametrów. Albo masz jakiś słaby program, albo nie ustawiłeś, które dane mają być czytane. Ja używam Torque i Piston. Sprawdzają dużo parametrów. A gdybyś czytał uważnie forum, to wiedziałbyś jakie są różnice między ELM327, a op com.

A mógłbyś coś więcej powiedzieć o różnicach, ewentualnie dać linka do odpowiedniego tematu?

Jak już wspomniałem potrzebuję coś do szybkiego sprawdzenia. Wolałbym robić to używając telefonu niż bawić się z laptopem.

Przykładowo wczoraj zawiesiła mi się ikona z płynem chłodniczy. Płyn jest nowy, delikatnie ponad stan, chciałbym sprawdzić o co chodzi. No i na przyszłość byłoby fajnie takie rzeczy właśnie móc sobie sprawdzać. Dodatkowo cały czas mi się zaświeca ikona z autem więc chciałbym ją skasować.

Ten OBD do którego dałem linka ma tą zaletę że jest dostępny niedaleko mnie i mogę go mieć w każdej chwili. Cena jeśli jest rozsądna jest tu drugorzędna.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Ja używam tego:

Tu masz programy:

Parę instalowałem, ale zostawiłem sobie Pistona i Torque. Najlepiej jak sam wypróbujesz programy i sprawdzisz, który Ci odpowiada. Sam nie do końca się zagłębiałem.

Poza tym taki interfejs działa na palący się check i sprawdza parametry silnika. Nie wiem czy działa na inne ikony czy auto z kluczem. Nie sądzę, ale mogę się mylić.

Op com zrobisz już więcej. Poczytaj:

Edytowano przez Cretux

OK, trochę poczytałem, ale na 180+ stron nie mam na chwilę obecną czasu. Na moje wychodzi na razie że op-com nie jest mi potrzebny (może się mylę).

Mam za to kolejne pytanie. Czy ten interfejs:

(oraz podobne temu interfejsy) da mi takie same możliwości jak ten z pierwszego postu? Czy różnica jest tylko taka że do pierwszego potrzebne jest urządzenia z BT a tutaj lapek z USB?

Ma ktoś coś takiego? Może ktoś coś więcej o tym opowiedzieć?

Różnica jest taka że ten nie zadziała

Możesz sprecyzować "nie zadziała"? Nie zadziała bo jest zepsuty, nie zadziała bo z tym autem nie jest kompatybilny?
Chciałbym sprawdzić co to za błąd mi wywaliło. Płynu jest idealnie, nic mi nie cieknie. Kontrolka świeci cały czas, nawet już po przekręceniu kluczyka.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170901/1620d6b637323d8a10caa4bdd73f946f.jpg&key=7519b0f0b49917e35cc0b8132294d148b68e86a14ad52a902cdc215118dab9f9" alt="1620d6b637323d8a10caa4bdd73f946f.jpg">

Wysłane z mojego Moto G Play przy użyciu Tapatalka

Ja bym proponował sprawdzić czujnik czy się nie zawiesił, albo nie padł, bo to jest raczej powiadomienie a nie błąd

Czujnik temp jest raczej dobry, bo wskazówka zegara pracuje cały czas w zakresie 75-95. Teraz po powolnej jezdzie mam około 80 stopni i na postoju rośnie.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170901/969bffdc776c742c7ba6ae58f8a3f414.jpg&key=30e1f083b555e29393f57f9b3749b7073baef35e71a62d986815cc69b12cf59b" alt="969bffdc776c742c7ba6ae58f8a3f414.jpg">

Miałem ten samproblem tydzień temu i u mnie był uwalony pływak , wypnij wtyczke od czujnika poziomu płynu i zewrzyj przewodem jak informacja sie niepojawi to wiesz ze cos z pływakiem w zbiorniczku jest nie tak , morze byc zepsuty albo sie zawiesił ,a jak nadal sie bedzie zapalac info to morze gdzies przewód uszkodzony , ja wymieniłem cały zbiorniczek bo miałem juz tak brudny ze nic niebyło widac , niekturzy płukali octem z drobnym piaskiem

Miałem na myśli właśnie pływak w zbiorniczku wyrownawczym, źle zacząłem tłumaczyć,
Tak jak kolega wyżej pisze zacznij od tego

Tech2 z allegro nie zadziała bo nie obsługuje can. To zwykły interfejs kół, jak do starszych vagów. Prawdopodobnie masz ustalony czujnik i do tego żaden komp się nie przyda

Faktycznie problem jest z pływakiem w zbiorniku. Po zwarciu wtyczki kontrolka znika. No i teraz pojawia się pytanie.
Czy ten pływak dostępny jest osobno czy tylko w komplecie w zbiorniku wyrównawczym?

Niechce wprowadzac w błąd ale niestety cały zbiornik do wymiany , raczej sam czujnik wymienic będzie ciężko  

Okazało się, że na moje szczęście nie muszę wymieniać zbiorniczka. Wystarczyło go wyjąć i porządnie wyczyścić. Pływak zaczął działać i kontrolka zniknęła. Dzięki za pomoc.

A wracając do tematu wątku. Czy na moje potrzeby sprawdzenia ewentualnych błędów i ich wykasowania wystarczy mi taki interfejs mini jak zaprezentowany w pierwszym poście, czy jest to jednak strata kasy?

Spokojnie taki fejs Ci wystarczy do diagnozy i kasowania błędów. Tego konkretnego nie używam, ale myślę, że one wszystkie są podobne.

Wszystkie są podobne i tak naprawdę niewiele mogą. Do odczytu i kasowania błędów oraz do zabawy wystarczą ale do diagnostyki z prawdziwego zdarzenia nieporównywalnie lepszy jest op-com. Oczywiście ten śmierdzący ryżem

bo oryginał to 3kpln.

Wydziergane na Xiaomi MI MAX przy użyciu Tapatalka

Na ten zrobiony małymi zwinny rączkami też trzeba na dobry trafić.Pierwszy co miałem nie łączył się zw wszystkimi modułami. Dopiero kupiłem drugi taki sam za taką samą kasę i ten działa prawidłowo. 

W zleznosci od tego do czego potrzebujesz, op comem sprawdzisz wszystko a tymi "programikami " tylko silnik. jak mialem poprzednia vc 1.8 benzyne z 2002 roku to kupilem sobie program SD PROG sa wersje na usb i na smartfona jest na ukladzie ELM327 i moge powiedxiec ze do Skasowania checka jak najbardziej sie nadawal, calkiem sprawnie dxialal, jakies parametry mozna bylo odczytac typu temp, otwarcie przepustnicy , obroty , korekty krotko i dlugo terminowe z obu sond , temp powietrza zasysanego i jesze jakies pie****y. Dzialal nie tylko z viki ale z kilkoma innymi autami , jednak diesel musial byc co najmniiej 2003 rok a benzyna 2001 zeby sie pollaczyc. Program prosty latwy w obsludze, checka skasuje,ale nie wiem czy odczyya auto z kluczem bo to raczej chwilowy blad i pewnie Ci znika zaraz. Ogolenie mam ten program caly czas ale nie uzywam ,niezbyt wiele moze ale zeby sobie podlaczyc pobawic sie i skasowac blad silnika wysyarczy

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

ja ściągnąłem ostatnio ScanMyOpelCAN i jest spoko i silnik, ABS, cim, at, eps łyka w wersji darmowej w vc 2003.

Jakość wykonania niektórych "ryżowych"

fejsów op-com pozostawiała wiele do życzenia. Na dzień dobry trzeba było otworzyć i poprawić luty i wtedy była szansa że będzie ok. Miały też liche przekaźniki i fake'owy

mikrokontroler zamiast pic18f458, którego nie można było ponownie zaprogramować w razie wyczyszczenia przez update. Majfriendy

oferują już fejsy z fw 1.70. Korci mnie żeby nabyć jednego i zobaczyć czy potrafi coś więcej.

Wydziergane na Xiaomi MI MAX przy użyciu Tapatalka

Czy wy te błędy kasujecie prze apki w telefonie, czy łączycie się z laptopami przez BT?
Mi przez smartfon ni huhu nic nie zczytuje..w sensie, ze np Piston błedów nie pokazuje, a po podpięciu pod "normalny" interfejs błędy się pokazują.

Tak jak już pisałem. Na BT używam ELM327. Łączysz się ze smartfonem, włączasz np ten Piston. Na górze masz ikonkę auta z +. A po lewej 3 kreski, klikasz i tam jest opcja czytaj błędy. Klikasz i potem masz dwie półokrągłe kreski, prawie kółko. Klikasz i sprawdza czy są błędy. Jak znajdzie, to pokaże jakie i klikając kosz kasujesz je.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.