Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Yanic

błąd P0621 - alternator???

Recommended Posts

Witam,

Odczytałem Op-com błąd P0621 - obwód sterujący lampka alternatora "L", wadliwe działanie (status nieobecny).

Generalnie, miałem objawy jak wpadłem w dziurę to działo się tak jak by było coś z alternatorem, po chwili w czasie jazdy zapalało się kontrolka ABS/TC albo migała, włączała się kontrolka ładowania aku, poziomowanie świateł, oraz zegary leciały (poziom paliwa, temp silnika, zegary na zero) - po 1-2min wstawały i było oki.

Natomiast od pewnego czasu (być może od tamtego okresu) mam problem z odpalaniem. Szczególnie po nocy czy weekendzie, np po nocy rano i jest coraz gorzej. O 16 po pracy jako tako, ale rano to już ciężko. Dziś po weekendzie od soboty nie załapał...

Dodam, że jak wcześniej udało się odpalić, to silnik pracował normalnie...

Kody usterek grupy P0 --> P0 6 XX - urządzenie sterujące...

Był też błąd P1613 - brak lub nieprawidłowy sygnał immobilazera, ale też status j.w. (nieobecny).

Oraz był (stat. nieobecny) U2139 - Nieprawidłowe dane z modułu skrętu kolumny kierownicy (CIM).

Natomiast obecny jest jakiś błąd U2107 - nieprawidłowe dane z BCM (moduł kontroli nadwozia)

???

EDIT:

Powodem był czarny nalot na bolcach akumulatora i utrudniony kontakt z klemami, natomiast klemy były poluzowane. Bolce oczyszczone, akumulator naładowany - brak usterek, jedziemy dalej.

Edited by Yanic