Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam. 
Od niedawna jestem posiadaczem swojego pierwszego auta, którym jest Opel Vectra B. Z auta jestem bardzo zadowolony, ponieważ sprawuje się jak należy i nie kosztowało majątku. Auto kupiłem od uczciwej osoby, która powiedziała mi o wszystkim, oraz spisaliśmy umowę, w której sprzedawca ponosi odpowiedzialności za wszystkie ukryte wady, o których nie wspomniał przy sprzedaży. Ogólnie auto zostało zakupione jako szkoleniowe dla mnie, abym mógł nabrać wprawy w jeździe. Przechodząc do sedna, wraz ze swoim tatą uzupełniliśmy wszystkie płyny, oraz dokonaliśmy wstępnych oględzin i konserwacji. Autem już jeździłem, przejechałem łącznie ponad 100km i wszystko działa i sprawuje się jak należy. Niestety jest jeden problem, o którym zostaliśmy poinformowani już od sprzedawcy. Mianowicie na desce rozdzielczej cały czas świeci się kontrolka ABS'u i poduszki powietrznej. Sprzedawca kupił to auto z komisu i tam został poinformowany, że wymienione zostały czujniki i wystarczy tylko zresetować błędy. Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale najczęściej winowajcą jest jakiś czujnik czy coś w tym stylu, a ceny za sprawne używane części nie są drogie. Ja osobiście szperając po internecie znalazłem informację, o tym, że kontrolka poduszki powietrznej świeci się czasami przez jakiś styk od napinacza pasów pod fotelem. Zamierzam to sprawdzić, ale nawet jeśli będzie to winowajca, to trzeba ten błąd usunąć. I tu pojawia się problem, moja wersja Vectry B to 1.6 Benzyna z 1996r. o mocy 101km. Pytanie brzmi, czym mogę usunąć błędy? Chodzi mi dokładnie o tani sposób kasowania błędów, ponieważ nie zamierzam jeździć co chwila do serwisu i usuwać błędy, jeżeli okaże się, że jest jakaś usterka i lampka będzie się zapalać. Z tego co wiem i sprawdziłem, to moja vectra posiada port OBD II pod ręcznym, który nie jest do końca kompatybilny ze względu na rocznik mojego auta. Od znajomych pożyczyłem to chińskie g**no elm327 mini. Bawiłem się tym dziadostwem i próbowałem milionami różnych programów połączyć się z moim autem za pomocą bluetooth, niestety na marne. I uprzedzając pytania, tak przy włączonym zapłonie, a nawet przy odpalonym silniku. Próbowałem nawet z programami przeznaczonymi głównie pod Opla. Jeżeli chodzi o tego elm327, to mogę zamówić wersję nie mini, normalną nawet z kablem USB, podpiąć do laptopa i różnymi programami bawić się, tylko pytanie, czy to zadziała? Czy jest w ogóle sens to kupować? Jak nie, to czym za niewielką opłatą będę w stanie wykasować błędy w mojej vectrze? Trochę przeczytałem i wiem, że opel jest strasznie wybredny pod tym względem i nie chce się łączyć z takimi urządzeniami, ze względu chyba na inne ułożenie pinów. Może ktoś zna jakieś tani i kompatybilny z Oplami sprzęt, ponieważ mój tata również posiada Opla, tylko że Insignie z 2011, a nóż kiedyś i jemu może się przydać. Z góry dziękuję za pomoc 

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=http://static.elektroda.pl/images/smiles/icon_smile.gif&key=ef198ea0380e56f7aac7868607e9bc6e471065184cd46c35afb3161d496c46f0" style="color:#000000;" />

Elm nie będzie działać w ogóle. Opcom lub tech2. Najlepiej odczytać błędy, np metoda na zworkę. Wtedy dowiesz się gdzie leży problem. Obawiam się że samo wykasowanie nic nie da ponieważ problem nie został wcześniej.

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

Please login or register to see this quote.

Widziałem, że da się tak zlokalizować problem z silnikiem, a z ABS i poduszką też przejdzie? 

Please login or register to see this quote.

A ten opeltech2 na usb z allegro za około 70 zł będzie dobry? 

W vb zadziała jeśli ma multiplekser albo przełącznik. Z niczym nowszym się nie połączysz. Albo weź opcoma którym sporo ogarniesz, albo kabelek od bagażnika i program abcom, tylko tu trzeba bawić się pinami. Błędy tym odczytasz i skasujesz