Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
[Arek]

olej rzepakowy

67 posts in this topic

Witam wszystkich klubowiczow!

Nie znalazlem nigdzie takiego tematu na forum wiec pozwolcie, ze zapytam sie o zdanie szanownych specjalistow nt. slawnego ostanio wykorzystania oleju rzepakowego jako paliwa do silnikow wysokopreznych. Czy da sie na tym jezdzic nie uszkadzajac pompy?

pozdrawiam,

0

Mój znajomy właśnie testuje olej rzepakowy w Mercedesie 123... Zobaczymy co z tego będzie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Please login or register to see this quote.

I popełnia wykroczenie karno skarbowe. Jak go złapią to kolosalne kary i kłopoty

0

że niby ktoś zabroni olej wlać do baku zamiast na patelnie ?

0

Zabrania:

Urząd Skarobwy bo nie odprowadzasz należnych podatków akcyza vat etc. zapytaj w US

Policja - jak wyżej nie uiszczona należnych podatków

ITD - chociaż osobówek mało mapią ale w cieżarówce to równa sie łacznie z konfiskatą samochodu

A jak pojedziesz na czym takim do niemiec a tam BAG ma prawo zatrzymywać również samochody osobowe to masz 30 dni aresztu plus koszta i kary

0

Zientarscy ostatnio poruszali ten temat. Okazuje się, że nikt nie wie jak to traktować . Kary są tylko za używanie oleju opałowego (wg. Ministerstwa Transportu).

0

OK, ale moze pomowmy o kwestiach technicznych

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

ja jeździłem na oleju napędowym z biokomponentami własnie z rzepaku (20%)

fajna żółta barwa

przepaliłem tego z 200 litrów, silnik pracował normalnie, troszke lepiej szedł na czyms takim niz na zwykłej orlenowskiej ropie

bez zastrzeżeń

natomiast na temat czystego oleju rzepakowego...nie testowałem, jeszcze

0

na polsatku w programie pasjonaci było o oleju rzepkowym.

Ja będe sprawdzał na 1.6 d

teścia zobaczymy co bedzie?

0

Bo chyba nie pytali sie wlasciwych osob. Slyszalem, ze jest taki przepis mowiacy, ze paliwa nie zakwalifikowane do jakiejkolwiek stawki akcyzy w przepisach maja domyslnie stawke maksymalna taka jak na paliwo lotnicze

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

a ja kiedys slyszalem w dzienniku, ze gdzies w szczescinie jest pierwsza stacja, w ktorej mozna zatankowac olej rzepakowy z dystrybutora (trzeba miec instalacje koszt ok 9000). Nic nie wspominali o akcyzie... :mrgreen:

0

A co takiego specjalnego moze miec ta instalacja?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Podgrzewacz paliwa (oleju)

0

dokladnie... cos w rodzaju parownika... pozatym zauwaz jaki olej rzepakowy jest gesty... trzeba go odpowiednio rozgrzac, bo inaczej przewody musialby miec srednicy rynny, a i oktany trzeba jakos z tego oleju wyciagnac...

0

Znajomy testował ten rodzaj paliwa. Podobno nic sie nie dzieje z pompa wtryskowa. Zrobil iles tam kilometrów (nie pamietam ile, ale troche bylo) i rozebral pompe wtryskowa do sprawdzenia. Podobno nic sie zlego z nia nie stalo.

Jesli chodzi o instalacje, to potrzebny jest podgrzewacz paliwa ze wzgledu na wieksza gestosc oleju rzepakowego niz napedowego. Dodatkowo potrzebny jest drugi maly zbiornik. Do dużego lejemy olej rzepakowy a do małego na rozruch silnika napędowy. Podobnie jak przy instalacji gazowej.

0

i ladnie z rury wydechowej pachnie pdobno

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Godlike, plackami ziemniacznymi... :mrgreen:

0

Widzialem kiedys program w tv jak zatankowali volvo kujawskim z domieszka alkoholu. Fura szla calkiem dobrze, moze kupimy jakiegos rzecha i pojezdzimy na "frytach", potestujemy??(zartowalem) Jak bedzie dobrze to na CPN bedzie: "kujawski do pelna prosze" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

0

ja moge spróbować mieszanki pół na pół z kujawskim

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Po co zaraz na CPN? Wystarczy do sklepu. Już słyszę ten dialog ze sprzedawcą:

- Poproszę olej kujawski?

- Ile?

- Do pełnia...

:mrgreen:

0

No ja właśnie mam zamiar to przetestować :mrgreen: Mam na działce golfa 2 1.6D 84r

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> wiec materiał do testów już mam :mrgreen: Musze tylko skołować pompe wtryskową bo padła od opału :twisted: i od tej pory stoi sobie rzęch jeden i nic nie robi a płacić za niego trzeba. Więc sobie pomyślałem że jako maszyna testowa OR bedzie teraz u mnie robił :mrgreen: Podgrzewacz oleju już wstępnie zaprojektowałem i jak tylko skołuje pompe i jeszcze pare gratów niezbędnych do tej instalki to instaluje to ustrojstwo i zobacze jak to bedzie chodzić :mrgreen: O wynikach testów poinfomuje wszystkich. Pozdro.

0

Ja zalewałem do vectry 2.0 dtl napedowy z biokomponentem 20 % i szedl dobrze ale troche głosniej pracowal silnik, jakby tak bardziej twardo metalicznie. Zauważylem ze mniejsze jest kopcenie a zauwazylem to w Bravie 1.9 TD ktora mialem poprzednio, na ON kopcila na opałowym duzo mniej a na rzepaku wcale nie kopcila a to przez to ze w paliwie na biokomponentach jest mniej siarki.

0

o panie, moja tez juz hektolitry tego łyknęła :razz:

na zimnym silniku troche frytkami jedzie z wydechu ale to juz problem tych co jadą za mną

0

Kolega jeździ od 2 tygodni na roślinnym Mondeo Mk1 1.8 TD. Jak na razie wszystko działa normalnie, a litr w promocji 2,29

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> . Tylko wali frytkami z rury

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

No i skończyło się - dzisiaj musiałem go sholować. Ale mówi, że to dlatego że na gównianej stacji "zatankował" - w Biedronce

Ale dolał trochę ropy i auto chodzi z powrotem.

0

Przemek, mam vectrę B DTL czy mogę na niej jeździć na roślinnym? Przemek , czy próbowałeś tego? na jakiej proporcji? Pozdrawiam

0