Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Radar41

Tutorial - Odczyt CAR PASS z radia Vectra C

Recommended Posts

Witam Radar41,

Bardzo fajna instrukcja, w najbliższym czasie mam zamiar ją przetestować:) Mam jedno pytanie, skąd można pobrać OSCR - CD 30/ CD30MP3 ? Ewentualnie czy mógłbyś udostępnić link? Z góry dzięki.

Łap.

Please login or register to see this attachment.

Koszt w serwisie niezależnym 100PLN. Czy warto? Kupno programatora + hot aira przewyższa nakład pracy i kosztów.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

na mojej wiosce Piła 150 zł,taniej sìę nie da bo sam ostatnio szukałem

Zamiast hot'a można kupić klips - 15zł i zgrać zawartość bez wylutowania układu. Tutorial ma pokazać "jak i czym", a nie "za ile" ....

Z czystej ciekawości, ile kosztuje najtańsza opcja zczytać kodu przez gniazdo EOBD?

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Dzięki wielkie Radar41 za pomoc, odczytałem kod bez problemu.

Edited by PGB89
Błąd

Pospieszyłem się z postem i nie doczytałem że można tez klips zastosować:)

Tak czy owak świetny tutorial który mi się właśnie przyda. Zamawiam programator i klips i w przyszłym tygodniu spróbuję sił:)

Edited by Emperor

Czy komuś udało się odczytać zawartość pamięci bez jej odlutowywania?

Będę próbował w przyszłym tygodniu jak dostane programator oraz klips, więc dam znać.

Ok. Bede czekał na info.

Bardzo fajna porada. Jeśli mogę dodać coś od siebie: Nigdy nie wylutowywałem pamięci w CD30, CD30 MP3, CD70, DVD90, obojętnie jaki producent, zawsze idzie bezproblemowo po klipsie :) I wszystkie radia po tym miały się dobrze.

A dla leniwych, co nie czują się dobrze w HEXach: chiński opcom professional ma opcję odczytu kodu z pliku .bin dla 24C32 i 95640, magiczny przycisk: FUNKCJE DODATKOWE (czasem trzeba klika razy wejść aby pojawiła się lista). Można tam tez policzyć pin z innych podzespołów :)

Mam klips, siedzę już na tym z dobrę 1.5 godziny, wszystko wydaje się dobrze podłączone, a jedyne co udaje mi się zczytać z pamięci to same zera. Nie jest to chyba normalne? Wcześniej radio raz było raz u elektronika w celu zczytania pinu ale do radia.

Nie wiem juz jak próbować...

AD

Ruszuło, ale dopiero po wlutowaniu pamięci w płytkę S08

Teraz nie mogę rozeznać się co mam wpisać w arkuszu

Edited by Emperor

Przepraszam za kolejny post, ale nie daje rady tego odkodować

Pomoże ktoś wyciągnąć car passa z tego?

Please login or register to see this attachment.

Edited by Emperor

Wygląda na to że Twój kod to 9782.

Edited by Gilu

Taki mam kod do radia:) Chyba że do radia i do auta są jednakowe. Chodzi mi o car passa do auta, tak jak w temacie.

Wg arkusza w excelu wychodzi mi zawsze 5 cyfrowa liczba, natomiast muszą być 4, za nic nie mogę dojść do tego.

Please login or register to see this quote.

Nie to nie to samo w przypadku CDR. To jest radio, gdzie trzeba wpisywać kod, a nie jest logowane do auta jak radia serii CD...

Zgadza się za każdym rzem jak wyciągane czy to radio czy aku muszę wpisywać kod, a car passa w ogóle idzie z niego wyciągnąć?

Please login or register to see this quote.

Wg mnie jeśli się je nie loguje to nie ma w nim carpass auta.

Dam chyba sobie spokój i pojadę do ASO, chyba że można jeszcze skądś ten kod wyciągnąć w miarę bezpiecznie? Słyszałem o ECU i CIM'e ale tu jak coś źle pójdzie to kaplica

A próbowałeś z wyświetlacza CID/GID?

Nie i szczerze mówiąc nie ma za dużo informacji jak się do tego zabrać. O ile z wyciągnięciem nie było by problemu bo z tego ci widziałem są 4 śruby pod listwą ozdobną, to nie wiem w jakiej kości pin siedzi i czym go zdekodować, chyba to są te informacje które są w arkuszu excela podklejonym w tym temacie. Z tego co widzę są tam 2 typu wyświetlacza: Grundig i Simens

Jak u siebie mam GID'a, skoro radio jest Simensa to myślę że wyświetlacz też, czyli wg tych informacji powinien siedzieć w kości o numerze: 93c66

No nie powiem, teraz mnie to będzie męczyć i chyba spróbuje.

Niech mi ktoś powie jeszcze czy przy zwykłym wyciąganiu wyświetlacza muszę coś odkodowywać techem2, aby go wylogować i potem zalogować czy mogę odpinać i wkładać do woli?