Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

winston

Wyświetlacz.

Recommended Posts

Witam forumowiczów.

Dzisiaj się zarejedtrowałem na forum. 

Od niedzieli jestem posiadaczem Vectry B kombi. 1.8 16v rok produkcji 1999.

Nabylem auto z "ciemnym" wyswietlaczem gdzie piwinna byc pokazywana  temperatura na zewnątrz itp. Radio w aucie jest nie oryginalne . Nie mam sterowania radiem przy kierownicy. Od czego zacząć zeby usprawnić wyświetlacz? Z oswietlenia nie działają tylko lampki sterowania nawiewem i temperaturą. Pozostale wskaźniki i zegary razem z regulacją jasnosci podswietlenia zegarów ok. 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i porady.

Ciemny wyświetlacz a żaróweczki dobre ?.

Daj foto jaki to jest wyświetlacz ?, bo są różne wyświetlacze.

Nie wiem jakie żaróweczki i gdzie powinny świecić ale foto zaraz dodam.

Przecież ten wyświetlacz musi być jakoś podświetlany. Instrukcję jak się do niego dokopać znajdziesz na forum

Czyli to tid są dwie żaróweczki z uchwytem zielonym to chyba 12V/2W.

Lub walnięty jest tranzystor odpowiadający za jego oświetlenie.

Please login or register to see this link.

A nie lepiej od razu mida założyć.

Edited by Dziadek vec

Nie znam się na tym. Tranzystor sprawdzę a czy mid czy tid jest mi to obojętne byle coś pokazywał. Czy np. to , że radio jest nie fabryczne nie ma wpływu na działanie wyswietlacza?

Dziękuję Dziadek. Powalczę z zegarami w weekend.Pozdrawiam. 

Please login or register to see this quote.

nie będzie pokazywał informacji z radioodtwarzacza

Dziekuję. Moze moje pytania są banalne ale kompletnie nie znam Opla i prawdopodobnie rozni się znacząco od mojej 300Mki, którą jezdzę od 8 lat i już prawie znam ją na wylot.

Dziekuję. Moze moje pytania są banalne ale kompletnie nie znam Opla i prawdopodobnie rozni się znacząco od mojej 300Mki, którą jezdzę od 8 lat i już prawie znam ją na wylot.

Jestem z powrotem. Udało mi się w 15 min. wyjąć zegary. Stwierdxiłem , że ktoś przede mną nie miał dostępu do forum i trochę na siłę próbował to rozbroić. 

Wracając do tematu. Po wyjęciu wyświetlacza stwierdziłem , że obydwie żarówki podświetlenia są spalone a obudowy zarówek tak wygrzane ze przy próbie wyjęcia pokruszyły się ( fotka). 

Teraz pytanie gdzi mozna nabyć takie zarówki z oprawkami ? Czy jest może opcja montażu w to miejsce ledowych zarówek? 

Please login or register to see this attachment.

Muszą rozpraszać światło na boki a ledy punktowo świecą ty musisz kupić zielone 12V2W będzie cięzko ale może na alledrogo będą lub w każdym sklepie motoryzacyjnym jak nie to kup czarne 12V1,5W

Edited by Dziadek vec

Super Dziadek dziekuję za link. Mam jeszcze link do czegoś takiego : 

. Co o tym myślisz? 

I jeszcze pytanie o zarówki w zegarach . Czy tez są 12V? Pytam bo gdyby były mógłbym dwie przełożyć do wyswietlacza i sprawdzić czy działa.

Edited by winston

Wim że jak ktoś wkładał diody to leciał ten tranzystor który steruje żaróweczkami tak że ja odradzam jak chcesz inni kolor to na alledrogo są bo tam w srodku jest teraz folja kolor miodowy można ją zmienić na inny ale to już inna bajka.

W zegarach są inne żarówki.

Edited by Dziadek vec

Ok. Zakupuję więc te z Twojego linka.

Pozdrawiam.. 

Sprawdziłem napięcia żarówek w zegarach i tez są 12V tylko , że 1.2W więc włozyłem do wyswietlacza i zadziałało. Teraz juz tylko pozostaje mi przelutować żółte gniazdo w wyswitlaczu i może "odzyskam" kilka brakujących pikseli (punktów) które nie swiecą.

Please login or register to see this quote.

Ten tranzystor nie ma prawa paść z powodu wymiany żarówek na ledy.
Pracuje on jako klucz sterowany PWM i można go uszkodzić robiąc zwarcie na żarówkach lub ledach.
Wiele osób na forum ma pozakładane różnokolorowe ledy.
Ja sam miałem ledy przez kilka lat dopóki nie zmieniłem MIDa na CIDa i nigdy nie miałem uszkodzonego podświetlenia.

Usprawniłem całe zegary tzn. wszystko świeci jak należy z tym , że pozostałem przy tradycyjnych żaróweczkach. Żarowki  led nie chciały zadziałać w kontrolkach. Zadziałały tylko te poďświetlające prędkościomierz i obrotomierz. 

Nie wiem jak wstawić fotkę w pole"zdjęcie profilowe" więc tutaj wstawiam zdjęcie nowego nabytku.:)

Please login or register to see this attachment.