Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

darwin4

Czujniki parkowania

Recommended Posts

Witam. Było wiele tematów z tym problemem. Ale żaden z nich nie rozwiał moich wątpliwości. Mianowicie, od pewnego czasu mam dosyć spory problem z czujnikami parkowania. Kiedyś w momencie parkowania przodem zawsze czujniki przednie informowały mnie o tym że jestem blisko przeszkody. Teraz się tak nie dzieje. To samo z cofaniem. Po wrzuceniu wstecznego słychać tylko pik i kontrolna P się świeci, tak jakby czujniki były zabrudzone, albo coś im przeszkadzało. Dodam, że jadąc do przodu nie słychać pikniecia i nic się nie swieci od czujników na desce. Czy jest jakas możliwość, że czujniki zostały wyłączone? Albo jakas opcja w nich przestawiona manualnym przyciskiem? 

W grudniu po przejechaniu dosyć sporego odcinka w trudnych warunkach atmosferycznych, auto mialem całe zasolone, zablocone i zamarznięte. Po umyciu pod ciśnieniem, zaparkowalem przodem (bez czujników) ale jak ktoś przedchodzil przed maską, było słychać pikanie zbliżającej się przeszkody.

Sprawdzalem każdy z czujników metodą na palec. Niestety na żadnym z nich nie odczuwam drgań. 

Dzisiaj na przekreconym kluczyku dotykalem wszystkich czujników, kontrolka czujników zaczęła mrugac, kiedy zmieniłem bieg ze wstecznego na jedynkę było slychac tylko piiiiiiiii a stoję blisko sciany. 

Cocto może być, czy rzeczywiście coś jest uszkodzone? Czy może wilgotne, albo zabrudzone? Dzisiaj konkretnie umylem auto, nawet jego podwozie. Myślę że do czujników też dotarla woda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej podłączyć pod komputer i się wyjaśni. Wystarczy ze jeden czujnik nie będzie działał i wyłączy się cały system. Było o tym wiele razy. Możesz posprawdzać wtyczki przy czujnikach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli cztery przednie są zależne od tych z tyłu i odwrotnie? Na osiem czujników wystarczy żeby jeden był uszkodzony? Rozumiem że po podpięciu pod komputer dokladnie wskaże który jest uszkodzony?

W takim razie opcji nie ma żeby system był w inny sposób ustawiony?

W trakcie jazdy, ręcznie uruchomiłem system. Na biegu wstecznym swieci się kontrolka na desce. Podczas jazdy do prozdu nie swieci sie kontrolka na desce, tylko przycisk manualnego uruchamiania czujników. Mam nadzieję że jeśli to awaria, któryś z tylnych. Chodź nie wykluczam zanieczyszczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam się za bardzo na tych czujnikach, ale ostatnio mój kumpel z pracy miał kłopoty z tymiż w Skodzie Superb. Wymieniał dwa i powiedział, że czujniki są połączone szeregowo, co oznacza, że jeśli nawet jeden padł, nie działa cały system.

Może u Ciebie jest podobnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z Twojego opisu wynika że padły Ci czujniki z tyłu, tak jak koledzy już pisali podepnij się pod kompa i szybko ustalisz który padł.  Możesz również wyjąć tylnie czujniki, wysuszyć i założyć spowrotem. Powinny działać do następnego zalania, ewentualnie zorganizuj sobie jeden napewno działający i pozmieniać po kolei. Ustalisz co i jak. Walczę z tym co jakiś czas, wysuszenie rozwiązuje problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak głosniczek w podsufitówce jest uwalony też niebedzie działac cały system

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli włączamy ręcznie czujniki parkowania i podjeżdżając do przeszkody z przodu nic nie "pika" układ cały nie działa. Jeżeli włączamy wsteczny bieg i jest krótki sygnał a kontrolka świeci, bądź jeżeli kontrolka miga (a czujniki nie są zabrudzone) to też układ cały nie działa a przyczyną jest uszkodzony czujnik. Z początku myślałem że wilgoć gdzieś się dostaje do przewodów. Znalazłem na forum, że dobrze jest okleić taśmą izolacyjną cały przewód z tyłu. Pomogło. Ale po pewnym czasie znowu zaczęła kontrolka świecić bądź migać (raz na jakiś czas) po wrzucaniu wstecznego nawet jak nie było mokro. Więc już nie dałem rady: dziś do warsztatu, na komputer i od razu wyskoczyło, że tylny lewy popsuty!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...